Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hüvelygomba panaszok mindennap...

Hüvelygomba panaszok mindennaposak vagy van tünetmentes időszak a betegség alatt?

Figyelt kérdés

Tehár arra gyanakszom, hogy hüvelygombám van. Múlt hónapban hüvelyviszketésem volt, ami spontán megszűnt magától, így betudtam egy kis hormoningadozásnak menszesz előtt.

De most tegnapelőttől megint viszket, napközben picit vizes a folyásom, estére túrós valami van a hüvelyemnél, és benyúlva pedig teljesen darabos valamik.

A tünetek viszont megint enyhülnek. Mára megszűnt a túrósodás csak enyhe viszketés lép fel. Ugy tűnik mire dokihoz jutok megint megszűnnek a panaszok.

Mindenképp elmegyek orvoshoz, de most az ünnepi időszakban nem rendel, majd csak januártól és szeretnék tippeket hogy mi lehet ez. ÉS mitől lehet.


2012. dec. 24. 11:08
 1/4 anonim ***** válasza:
ez biztos hogy candida.én még nem vettem észre magamon hogy magatól változott volna,söt a gyógyszerektöl,kupoktol,csak rövidebb idöre.természetes gombaölöket kell hasznalni.
2012. dec. 24. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is gomba az immunrendszered ideig -óráig el tudja nyomni, de teljesen nem szünteti meg és amikor a hüvely savassága egy kicsit is csökken az a pár darab gomba beindul és szaporodik.

Lehet hormon ingadozástól, de az is lehet, hogy időnként több szénhidrátot viszel be hirtelen, csoki evészet, sütizés stb és ilyenkor ott is magasabb lesz a hüvelyváladékban a cukor szint és ezeknek a habzsidőzsi időszak jön és ki is használják. Miután "feleszik" a szénhidrátot így nem lesz , ami táplálja őket és visszaesik a számuk, amivel meg újra bírkózgat az immunrendszered.

2012. dec. 24. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
ÉS tünetmentes időszakban is kimutatható a jelenlétük? Ugyanúgy kenetvétellel, vagy akkor kellene elkapnom a dokit mikor lázadnak is gombáim??? :)
2012. dec. 24. 11:46
 4/4 anonim ***** válasza:
Kimutatható, a mikroszkóp alatt lehet látni azt a párat is, ha van.
2012. dec. 24. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!