Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Őszintén, meddig tart a...

Őszintén, meddig tart a beteges időszak az óvoda első évében?

Figyelt kérdés

Szeptember óta egyfolytában betegek a fiaim. A nagy 3,5 éves, a kicsi 10 hónapos. Mikor már azt hiszem hogy javulóban vannak, jön a következő nátha, köhögés, hasmenés, hányás. Már annyira elegem van, hogy ennyit szenvednek. Az állandó éjszakázásról már nem is beszélve.

Csak az enyémek ilyen immun-gyengék? Rengeteg gyümölcsöt esznek (ha tehetnék mást nem is ennének egész nap), mellette kapnak c vitamint, béres cseppet, d vitamint. Most komolyan, ennyire semmit nem érnek, vagy ilyen gyenge a szervezetük? A vírusos időszak még csak most jön, mi lesz még itt télen? Már előre félek!


Nálatok ez hogy volt, hogy bírtátok elviselni? És a legfontosabb, mit adtatok neki amivel megelőztétek a visszaesést a betegségbe? Bíztassatok már egy kicsit, hogy egyszer (remélem) vége lesz a betegségeknek és jobban lesznek. :-)


Előre is köszi!



2012. okt. 27. 13:13
 1/9 anonim ***** válasza:

Nemrég indítottam én is ilyen kérdést, csak az enyémek bölcsisek.

Szeptember 10 óta járnak, de azóta kb 12-15 napot voltak csak összesen. 3 napot járnak, 1-1,5 hetet nem. Ezen a héten is itthon voltak. Hétfőn már mennek. Kiváncsi vagyok, meddig.

Az enyémek is esznek sok gyümit, béres cseppet, c vitamint. Szerintem ez valóban az immunrendszer erősségétől is függ. Úgyhogy türelemre intettek engem is. Akik már ezt végigcsinálták, azt mondják, még a tél ilyen lesz, talán tavasz felé javul a helyzet.

Jó, hogy van nagymama, aki vigyáz rájuk, mert akkor már repültem volna a munkahelyemről.

2012. okt. 27. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nekem már iskolás a gyerekem, de emlékszem még, ő is nagyon sokat betegeskedett az első évben az oviban, és ez valóban idegőrlő. Akkor nekem azt mondták, hozzá kell edződnie a szervezetének a közösségben lévő mikroorganizmusokhoz – és tényleg. A 2. évben már jóval kevesebb kórságot kapott el, 3.-ban már alig valamit.

Azzal nem tudlak biztatni, hogy bármilyen csodaszer lenne ezellen, legalábbis nálunk semmilyen multivitamin nem vált be (persze nem volt kontrollcsoport, tehát nem tudhatom, nélkülük mennyit betegeskedett volna), és a dokink azt mondta, olyan multivitamint, amiben vas van nem érdemes adni a gyereknek az őszi-téli időszakban, mert a vas csak rontja az esélyeit.


Szóval biztatni azzal tudlak, hogy egyre jobb lesz, ahogy nőnek.

2012. okt. 27. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem jó nekik a vas??? Na erről még nem is hallottam! Azt tudod hogy miért nem jó?
2012. okt. 27. 13:51
 4/9 anonim ***** válasza:
mi az első ovis évet végig betegeskedtük..
2012. okt. 27. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
majd jövő nyáron már lesz olyan 2 hét, amikor nem lesznek betegek.
2012. okt. 27. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem mindenki azt mondta, az első év katasztrófa lesz, egy hét bent, egy vagy két hét otthon. Nekem egyáltalán nincs ilyen rossz tapasztalatom, 1-2 havonta voltunk egy hetet itthon. Most már "másodéves", nem is mondok semmit, nehogy elkiabáljam.
2012. okt. 27. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem vagyok mikrobiológus, de egyes baktériumoknak a vas energiaforrásként szolgál, táplálja őket.

Pl. itt is írnak erről: „Túlzott vasbevitel esetén azonban csökken a fertőzésekkel szembeni ellenállóképesség, fokozódik a kórokozó baktériumok szaporodása.”

[link]

vagy: „Lázas megbetegedés esetén a vas adását átmenetileg érdemes felfüggeszteni, mert a kórokozók szaporodásának is kedvez a vasban dús környezet.”

[link]

2012. okt. 27. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi! Megint tanultam valamit! :-)
2012. okt. 28. 13:58
 9/9 anonim ***** válasza:

akármilyen rossz is, ezen a legtobb gyerek átmegy...fiam másfél éves korátol bolcsis volt, kb az elso 8 honap volt nagyon rossz, néha csak ugy 1 napra belázasodott, máskor komolyabban elkapta...aztán kezdtuk az ovit, pont februárban, azt hittem jobb lesz, de ugy fél évig kéthetente otthon volt...aztán ez elmult, most már csak megérezzuk az ovikezdést, a szeptembe-oktober szokott náthás lenni, de már szerencsére semmi komoly... idovel megszokják, megedzodnek. idén Béres cseppet és multivitamint szedunk, ugy tunik,eddig minden rendben.

nagyon sokat hallok mostanában a flavon lekvárrol - esetleg utána nézhetsz, tobb ismeros anyuka is dicséri, és természetes.

2013. jan. 23. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!