Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ez normális vagy kis hormonzavar?

Ez normális vagy kis hormonzavar?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok. 1,5 hónapja rendszeresen élek nemi életet. Az utolsó menstruációm a szokásosnál előbb jött meg (25. napon, amúgy általában 27-28 napra szokott). Persze nem pontos, de ilyenkor nem szokott. És semmi előjele sem volt. Általában mellfeszülés és derékfájás előzi meg ezt. Az előbbi teljesen elmaradt, így meglepetésszerűen ért az egész, mivel még nem számítottam rá. A vérzés pedig a szokásosnál kicsit tovább tartott és eléggé erős, darabos volt.

Most a rá következő ciklus 19. napján vagyok és már érzek valami enyhe alhasi fájdalmat, a mellem mintha picit feszülne, de inkább csak nyomásra. 14. nap körül voltam együtt a barátommal, de kicsit fájt. Sőt az utána lévő nap is nyilalt, majd folyamatosan enyhült. Igaz, elég nagy pénisze van, és kicsit bele is lendült..

Lényeg, hogy most enyhült a fájdalom, de előjött ez a tompa alhasi fájdalom+ mellérzékenység. Annyira kiszámíthatatlanok a ciklusaim, hogy nem tudom követni, mi lehet ez.



2012. dec. 26. 22:59
 1/3 A kérdező kommentje:
ELFELEJTETTEM írni, hogy nem szedek fogamzásgátlót
2012. dec. 26. 23:01
 2/3 anonim ***** válasza:
a 19. nap körül már lehetnek pre mens tünetek. Sok nőnél egyébként okoz az első aktus enyhe hormon zavart. Ha rendesen védekeztetek nincs okod aggódni, csak ha nem jönne meg.
2012. dec. 26. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Ez már nem az első aktusom, csak hosszabb idő után ismét rendszeresen élek nemi életet. Óvszerrel védekezünk, az nélkül egyáltalán nem csináltuk.
2012. dec. 26. 23:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!