Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A nemi szemölcsöt ellehet...

A nemi szemölcsöt ellehet kapni így is?

Figyelt kérdés

"Szexuális érintkezés alkalmával vihető át." "Az átvitel idejét nem lehet meghatározni - 1-8 hónap lehet, akár hosszú ideig is rejtett maradhat."


Eddig azt hittem hogy az előző páromtól kaphattam el, mert vele tabival védekeztem, gumi nélkül... És kaptam egy fülest vkitől hogy megcsalt.. de aztán ezt ő is megtudta hogy "bekavartak nekünk".. és szntem úgy se vallná be az igazat. Szóval nem érdekel már hogy mi volt.. Nekem ez már lényegtelen. Nem megyek vissza ebbe a kapcsolatba...


Aztán az előtte lévő barátommal összefutottam, és megláttam a kezén egy szemölcsöt. És eszembe jutott hogy mutatta nekem ezt még akkor is, amikor együtt voltunk, és mondta hogy nem tudja mi az, régóta ott van neki. stb.. Vele gumival védekeztem, (de írták hogy ez se véd 100%an). Aztán belegondoltam, hogy lehetséges e, hogy ujjazás által kaptam el tőle? Vagy ez a két szemölcs teljesen más?


Köszönöm előre is a válaszokat!



2012. dec. 27. 14:41
 1/1 Miklós G. ***** válasza:

Ez a szemölcs növedék, egy karfiol-szerű elváltozás, amelynek nagyon sok típusa van, több, mint száz, amelynek csak nagyon kis hányada okoz rosszindulatú elváltozást. Ugyan ezen HPV (human papiloma vírus) vírus-szemölcsei megtalálhatóak kézen is, amit közönséges szemölcsnek is neveznek, teljesen ártalmatlan. Ezt egyébként komoly mikrobiológiai vizsgálattal állapítják meg, hogy milyen a szemölcs identitása. Egyébként kérdésedre a válasz, a kezén látható növedék és egy genitális szemölcs között óriási különbség van. Még ha egy azon családba is tartoznak. Konzultáció érdekében keress meg egy egy szakorvost.


Üdv!

2012. dec. 27. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!