Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » úgy érzem van egy kis probléma...

úgy érzem van egy kis probléma velem, szeretném a véleményeteket kérni, hogy mi állhat a háttérben? Bővebben lent.20/L

Figyelt kérdés
Szval 2011 szept-dec nagyon stresszes időszak volt,decemberben pedig még nagyobb stressz ért...ezután januártól kezdődően egyre többet késett a menzeszem, átlag 40 napra jött meg, áprilisban elmentem nőgyógyászhoz, felírta a mastodynon cseppeket, amiket 3 hónapig szedtem, 4 mensturációm kimaradt teljesen: június-július-augusztus-szeptember.Nyáron csináltam egy fogyókúrát, mert elég mozgásszegény életmódom lett,így összekaptam magam, rendszeres mozgás, szénhidrátcsökkentés, soha nem ettem 1500kcal-nál kevesebbet, nem koplaltam.Nos miután a mastodynon cseppeket elhagytam iszonyatos falási rohamok törtek rám, eleinte ritkábban majd egyre gyakrabban. Visszamentem a nőgyógyászomhoz, elmondtam h nem menstruálok a cseppek hatására sem, elküldött vérvételre és ultrahangra. elvileg semmi kórosat nem mutatott ki.Felírta a Symicia nevű fogamzásgátlót, ezt szedem 3 hónapja. Említettem neki a gyógyszer felírása után, h tud-e vmi javasolni a nagy étvágyra, azt mondta nem...nos mióta a gyógyszert szedem mindennaposak a falási rohamok, egyfolytában kívánom az ételt, 17 kilot híztam nyárhoz képest...folyamatosan fáradt vagyok, a rengeteg kaja megemésztése teljesen lefáraszt. ezenkívül ami furcsaság volt mostanában h 3 hete kb volt néhány nap, mikor minden nap el kezdett fájni a fejem ugyanabban az időpontban és fejfájáscsillapítótól sem múlt el. mi lehet ez?:S mindenki csak bánt, azt mondják akaratgyeneg vagyok, ez nem igaz, mindig mindetn megteszek a céljaim elérése érdekében, nem szoktam feladni.van aki azt mondja lelki gondok..tény h nem fenékig tejfel mostanában minden, de jobb mint eddig volt, soha nem fojtottam kajába a bánatomat. egyszerűen rosszul vagyok, ha nem ehetek. evés után 1.5-2 órával szédelgek. semmire nem tudok odafigyelni cs a kajára...hatalmas mennyiséget eszem, anyagilag sem bírjuk már:S januárra kértem időpontot endokrinológushoz. mire számíthatok? segítsetek kérlek, mert már nem bírom, minden napom ezzel telik, örökös harc. tudom, azt írjátok majd h akaraterő, de hiába ha a testem minden porcikája ellenkezik...:/ milyen vizsgálatokat fog végezni az endokrinológus? ja és elfelejtettem írni, h természetesen szénhidráttal bombázom magam...teljesen mind1 sajnos h az süti csoki...v éppen üres kenyér!!:S köszönöm a válaszokat
2012. dec. 31. 12:02
 1/3 anonim ***** válasza:
lehet, hogy a stressz hatására felborult a hormonrendszered. nemcsak a női szerveket irányító hormonok lehetnek ludasak, hanem az összes többi is, mivel az egész hormonszabályozás egy úgynevezett visszacsatolási rendszer alapján működik, vagyis minden folyamat érzékeny a másik működésére. könnyen lehet, hogy mellékvese,- vagy pajzsmirigyprobléma, én inkább az utóbbira tippelnék, az szokott nagy falásrohamokat okozni. ha a fogamzásgátló miatt alakult ki, akkor azt nyilván el kell hagyni. ebben a helyzetben az endokrinológus a legjobb választás, meg kell keresni, hogy honnan jönnek a panaszaid, lehet, hogy a nőgyógyászati-menstruációs problémák csak másodvonalbeliek. valószínűleg el fognak küldeni többféle vizsgálatra, elsősorban vérvételre és hormonvizsgálatra. addig türelmet és kitartást kívánok neked! és persze boldog(abb) új évet!
2012. dec. 31. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszodat és Neked is boldog új évet:)
2012. dec. 31. 12:36
 3/3 A kérdező kommentje:
lenne még vki, aki szívesen megosztaná a véleményét?:) v van-e vki, aki hasonló dolgokkal küzd?
2013. jan. 2. 16:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!