Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Az antiandrogén fogamzásgátló...

Az antiandrogén fogamzásgátló csak addig használna, amíg szedném? Utána visszatérnek a szőrök/pattanások?

Figyelt kérdés
2013. jan. 3. 14:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Egyénenként változó, nekem pl. fogamzásgátló abbahagyása után még durvábban jöttek ki a pattanások/szőrök.
2013. jan. 3. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Általában így szokott lenni. Menj el endokrinológushoz, hogy miért emelkedett a tesztoszteron szinted.
2013. jan. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
PCO-m van, de remélem, hogy kapok rá fogamzásgátlót.
2013. jan. 3. 18:09
 4/11 anonim ***** válasza:
Akkor pláne menj endokrinológushoz. Inzulin rezisztencia tesztet kell csinálni aztán azt kezelni, ami a PCO oka. Ha PCOSsel hagyod abba akkor utána tényleg visszajön majd minden baj.
2013. jan. 3. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Már ki lettem vizsgálva. Nem lettek magasak az androgén szintjeim (mondjuk 2 éve lett nézve), inzulinrezisztenciám sincs (elvileg).

Végülis olyan helyre megyek, ahol együtt van a nőgyógyászat és az endokrinológia.

Esetleg privátban megkereshetlek? Elég hozzáértőnek tűnsz.

2013. jan. 3. 22:50
 6/11 anonim ***** válasza:

Ezt egy nőgyógyász doktornő írta:

""Rendszertelenül menstruáló nőknek fogamzásgátlót adni MŰHIBA!" - Ezt sok évvel ezelőtt határozta meg az Országos Szülészeti - Nőgyógyászati Intézet. A fogamzásgátló nem a rendellenességet szünteti meg - ami abból áll, hogy a hormon rendszere elégtelenül működik - hanem becsapja a pacienst, mert VÉRZÉST INDUKÁL 28 naponta, ami azonban nem menstruáció, hanem megvonásos vérzés, és ez a beavatkozás az eredeti rendellenességet: a hormon rendszer hibáját még tovább rontja. Eredménye: amikor gyereket szeretne, még inkább nem lesz menstruációja.

A rosszul működő hormonrendszert nem elfojtani kell még jobban, hanem kijavítani! Ez persze sokkal nehezebb feladat, mint odalökni egy fogamzásgátló receptet, és ezzel becsapni a beteget! "

2013. jan. 4. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ez vonatkozik a szőrre, pattanásra is.

Endokrinológia lehet a megoldás.

2013. jan. 4. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Ezzel tisztában vagyok. Menstruációm van minden hónapban, bár nem mindig vagyok 35 napon belül. Endokrinológiára is járok, de a prolaktin ellenőrzésen kívül semmit nem csinálnak. Hiába mondtam, hogy a menstruációm sem rendszeres (35 és 47 nap közöttiek a ciklusaim), annyit mondtak, hogy nálam ez elfogadható vagy fogamzásgátlóval lehetne beállítani. A nőgyógyász ugyanerre Clostilbegyt-et adott volna. Egyiket sem fogadtam el, így előrébb nem jutottam. A szőrösödést akkor már meg sem említettem.
2013. jan. 4. 09:50
 9/11 A kérdező kommentje:

Amúgy köszönöm a válaszokat!

Ha nem fogamzásgátló, akkor mi segíthetne?

2013. jan. 4. 09:51
 10/11 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy ezt rossz így olvasni mert én is hasonló cipőben vagyok és az ember nem sz.rja a pénzt, de... menj egy magán endokrinológushoz. De az tuti nem megoldás, hogy elnyomod csak a tüneteket.
2013. jan. 4. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!