Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szerintetek nekem írna fel...

Szerintetek nekem írna fel fogamzásgátlót?

Figyelt kérdés

Szóval 14,5 éves lány vagyok,szoktam járni kozmetikushoz mert elég problémás a bőröm.Ő mondta,hogy menjek el bőrgyógyászhoz és írassak fel valamit,azt is mondta,hogy lehet fogamzásgátlót fog felírni(nem védekezés céljából) .Szóval az lenne a kérdésem,hogy szerintetek nekem fog felírni,vagy inkább valami más gyógyszert?

Köszi!



2013. jan. 2. 17:47
 1/7 anonim ***** válasza:

nem éri meg csak emiatt mérgezni a szervezetedet. Elég szomorú ha egy kozmetikus ilyat ajánl. Én sosem mondanék ilyet a vendégeimnek. Van akinek kell a gyógyszeres segítség na de nem a fogamzásgátló. Pl az antibiotikumos kezelés is sokat szokott rajta javítani.

Szedjél cinket az is nagyon jót szokott tenni. Na meg el kell fogadni hogy tini korban ez gyakori probléma. Idővel jobb lesz viszont a fogamzásgátló felesleges még most. Pár év mulva lehet amugy is elkezded védekezés céljából és aztán nem mindegy hogy hány évig szeded. Emiatt ne nöjjön az évek száma mert késöbb ha babát szeretnél majd baj is lehet belőle.

2013. jan. 2. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
14 évesen nem hiszem.Lehet,hogy valami krémet fog felírni,esetleg más gyógyszert.
2013. jan. 2. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Kedves 1. válaszoló! Mi az,hogy nőnek az évek száma? Ezekkel nem vagyok nagyon tisztába

2013. jan. 2. 18:22
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha nagyon csúnyák a pattanásaid akkor simán írhat neked fogamzásgátlót, vagy lehet más típusú szert kapsz esetleg krémet.
2013. jan. 2. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
úgy értettem hogy a fogamzásgátló szedésének az évei. Nem mindegy hogy valaki csak 5 évig szedi mert addig akar védekezni vagy 10 mivel elötte 5 évet már szedte a pattanások miatt. Sok nőnek nem káros de soknak komoly hormonális problémát okoz. Euért csak akkor ajánlatos szedni ha muszáj, felesleges emiatt. A másik meg hogy van akinek nem is javít rajta vagy ha abba hagyja még csúnyább lesz. Alapból még az is pattanásos lesz valamennyire pár hónapig azután hogy abba hagyja akinek elötte nem is volt.
2013. jan. 2. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Fogamzásgátlót csak akkor írhatnak fel, ha már legalább 2 éve rendszeres a menstruációd!
2013. jan. 3. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha csúnyák a pattanásaid, akkor elsősorban nem nőgyógyászra, hanem bőrgyógyászra van szükséged. Ha ő úgy ítéli meg, hogy a fokozott faggyútermelést hormonális probléma okozza, akkor továbbküldhet endokrinológushoz, aki hormonkészítményt írhat fel, ami nem ugyanaz, mint a fogamzásgátló.
2013. jan. 3. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!