Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Norcoluttól vagy Neo-Ferro...

Norcoluttól vagy Neo-Ferro Folgammától hízhatok?

Figyelt kérdés

Két éve Neo-Ferro Folgammát szedek, napi 4 szemet, ami nem kevés. 2012. szeptembertől pedig fél éves Norcolut-kúrára vagyok ítélve nőgyógyászom által.

Inzulinrezisztens vagyok, ezért másfél éve Merckformint is szednem kell, sajnos. Ez utóbbitól és a hozzá tartozó diétától fogytam kb. 5-6 kilót, amit egészen tavaly nyárig meg is tartottam. A vasat (Neo-Ferro Folgammát) folyamatosan szedtem. Viszont amióta a Norcolutot szedem, szinte havonta szedek fel 1-1 kilót. Az endokrinológus kizártnak tartja, hogy a Norcoluttól van. Ő azt állítja, hogy a vastablettától van, vagy mert szerinte nem tartom be a diétát elég szigorúan. Én tudom, hogy betartom...!


Érthetetlen számomra az, hogy eddig a vastól egyáltalán nem híztam, s a gyógyszer-tájékoztatóban sincs súlyváltozásról szó. Viszont a Norcolutnál említést tesznek ilyesmiről. Az endokrinológus viszont egyértelműen cáfolja ezt. Nem értem, miért állítja ilyen magabiztosan.


Nem tudom, minek/kinek higgyek. Egy orvosnak, aki egyébként elismert a szakmájában, vagy a gyógyszerleírásnak és a saját tapasztalatomnak, ami szerint időben akkortól kezdtem hízni, amikortól a Norcolutot szedem.


Jó lenne tudni mitől hízok, mert ha nem a Norcoluttól, akkor nem marad más tényleg csak a vas vagy a diétám.

Ez esetben elég elkeserítő, mert ennél odafigyelőbben már nem tudok étkezni, s a vasam még mindig a béka ...e alatt van.


Egyszóval vannak arra tapasztalatok, hogy vagy a Norcoluttól vagy a vastablettától lehet hízni? Esetleg mindkettőtől?

Előre is köszönöm a jószándékú válaszokat.



2013. jan. 4. 10:54
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!