Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogyan lehetséges a peteérés...

Hogyan lehetséges a peteérés fogamzásgátló tabletta mellett?

Figyelt kérdés
2013. jan. 10. 22:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
úgy hogy vanak már olyan fogamzásgátlók amik nem a peteérést szüntetik meg hanem a méhnyálkahártyát alakítja olyan állagúra hogy ne tudjon beágyazórdni a megtermékenyített petesejt.
2013. jan. 10. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
off:első az milyen?hormonmentes?
2013. jan. 10. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Tehát megtermékenyül, de nem ágyazódik be? Ez biztonságos? Nem tudod, hogy a Cypromix ilyen- e?
2013. jan. 10. 22:10
 4/14 anonim ***** válasza:
nem tudok részleteket csak tudom hogy létezik ilyen is már. (nőgyógyász ismerős mondta)
2013. jan. 10. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
cypro egy fogamzásgátló mellékhatású készítmény, amit főleg nagyon problémás, pattanásos bőrre írnak fel. Nem leszel tőle terhes, ne félj.
2013. jan. 10. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Én nem értek ehhez, meg tényleg nem hallottam még róla, hogy van-e ilyen, de szerintem ez a méhnyálka-hártya állag megváltoztatása tök hülyeség. :D

Annak is hormonális úton kellene működnie, viszont akkor az meg kihat a peteérésre is, és kizárt, hogy minden hónapban legyen érett petesejt.

Persze most lehet, hogy hülyeséget írtam, mert tényleg nem értek hozzá, csak a józan paraszti eszem szerint ez egy nagy hülyeség. :D

De ha valaki elmagyarázza, hogy pontosan hogyan működik és meggyőz, akkor elhiszem. :D

2013. jan. 11. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
off: nem tudom, hogy miért írtam kötőjellel a méhnyálkahártyát. :D
2013. jan. 11. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Azért a kombinált tabik mellett nem kellene peteérésnek lennie. Ha mégis van, akkor vmi miatt gyengülhetett a tabi hatása (pl. kihagyás, hányás, hasmenés, más gyógyszerek, vmi miatt nem tudott rendesen felszívódni stb.)

Azért az ritka, hogy rendes szedés mellett peteérés legyen, de persze előfordul, hiszen azért tabi mellett is szoktak néha teherbe esni.


Tényleg van olyan tabi, ami nem a peteérést akadályozza meg. De az nem a méhnyálkahártyát változtatja meg, hanem a méhnyaknyákot úgy, hogy ne legyen átjárható a spermiumoknak. Ezeket a tabikat szoptatós nőknek szokták felírni.


A Cypromix kombinált, de kizárólag fogamzásgátlás céljából tilos lenne felírni.

2013. jan. 11. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
6-os. Sok nőnek azért vannak meddőségi problémái mert a méhnyálkahártya nem megfelelő, vagtagságú vagy állagú. Ettől függetlenül peteérés rendesen van és meg is termékenyülhet csak nem tud megtapadni vagy ha meg is tapad pár nap múlva kilökődik. Ilyenkor van az hogy nem jön meg a teszt pozitv de rá pár napra el kezd vérezni mégis. Sok nő küzd ezzel a problémával. Akár havonta előfordulhat. Mivel nekem nőgyógyász mesélt ilyen fogamzásgátlóról hidd el hogy létezik.
2013. jan. 11. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Utolsó:

A kombinált tablettáknak van olyan hatása, hogy a peteérés meggátolása MELLETT hatnak a méhnyálkahártyára is. Mivel a hormonváltozások nem olyanok, mint rendes ciklus alatt, nem vastagodik meg rendesen a nyálkahártya, és ha esetleg mégis bekövetkezik peteérés, akkor sem biztos, hogy a zigóta be tud ágyazódni.

Ezért is van az, hogy a nők többségének a fogamzásgátló szedése mellett nincs olyan erős vérzésük, mint rendes ciklus alatt. Egyszerűen nincs olyan vastag nyh., nem is válik le annyi, a vérzés sem olyan erős.

Ez a KOMBINÁLT tabiknak a jellemzője, vagyis a legtöbb piacon lévő tabinak.


A másfajta tabletta, amire feltételezem, hogy ti gondoltok az, amit már leírtam. A "minipill", a szoptatós tabi, ami CSAK progeszteront tartalmaz.

Mint mondtam, ez a nyákot változtatja meg.

2013. jan. 11. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!