Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mostanában furcsa, kellemetlen...

Mostanában furcsa, kellemetlen dolgok történnek a nemiszervem körül. Mi lehet a baj? Fertőzés?

Figyelt kérdés

Szándékomban áll később elmenni nőgyógyászhoz, bár még sose voltam, viszont gondoltam azért megkérdezem itt.

Szűz vagyok, sose voltam még fiúval, nyilvános vécéknél is figyelek, hogy ne érintkezzek az ülődeszkával.

Viszont egy jó ideje elég kellemetlenül érzem magam ott lent... Száraz és könnyen kidörzsölődik. Pisilésnél is van, hogy csíp. Néha elkezd marni, viszketni egy ponton, a csiklóm körül, a kisajkaimnál, vagy éppen a hüvelyem környékén egy pár napig... Nincs rossz szaga, a folyásommal sincs túlzottan gond (bár néha sűrűbb és fehérebb, de ez rövid időszak szokott lenni), viszont a közérzetemet erősen rombolja. Múltkor néztem, és mintha a csiklóm körül is apró, fehér libabőrszerű pöttyök lennének...

Az is elő szokott fordulni, hogy néha, amikor izgalomba jövök, még nem nyúltam semmimhez, viszont fáj a hüvelyem - mintha a hüvelynyílásom görcsösen össze akarna záródni, és áucs...

Viszont ez mindig csak időszakos, és ez a baj. Mert már elég régóta ez van, régebben is voltak kisebb hasonló panaszaim, viszont mindig el is múltak pár nap után, és megnyugodtam, egészen addig, amíg pár hét-hónap múlván újra jelentkeztek, és kezdődött az egész előről. Most viszont már kezdek megijedni, hogy hoppá, lehet tényleg baj van, meg kellemetlenebbül is érzem magam.

Mi lehet a bajom és mitől?



2013. jan. 11. 06:58
 1/6 anonim ***** válasza:

[link]

Ezt olvasd el! :)

2013. jan. 11. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

"Ha a hüvelyeddel panasz van, érdemes először megmutatni nőgyógyásznak, mielőtt bármit belekensz. Igaz, hogy a hüvelygomba gyakori, de azért más gond is lehet odalent."

Első vagyok. Főleg ez a rész nagyon fontos!

2013. jan. 11. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én nem gondolnék ez alapján betegségre, szerintem inkább csak a túlzott tisztálkodás okozhatja.


Ne használj semmilyen illatosított tisztálkodószert, hanem helyette valamilyen intim mosakodót, pl. Lactacyd feminát, és csak naponta egyszer! Ha többször mosod, csak tiszta vízzel.


Ne dörzsöld, csak itasd le róla a vizet!


Próbáld ki a Génia hüvelykúpot, arra való, ha valami miatt felborul a hüvely természetes flórája.


[link]


Ha pár nap - egy hét alatt nem érzel semmilyen javulást, akkor viszont doki, mert lehet valamilyen fertőzés is... ha szűz vagy, emiatt nagy eséllyel nem fog tapintással megvizsgálni, bár orvosa válogatja... de szerintem csak megnézi, és ha úgy látja, kenetet vesz, amit elküld tenyésztésre.

2013. jan. 11. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mindenképpen fordulj először orvoshoz, mielőtt saját magad kezelnéd magad. A sűrűbb fehér folyás amit néha tapasztalsz rövid ideig, szerintem a peteérésed miatt van, és nem függ össze a problémáddal. Ne félj az orvostól, ez a szakmája, diagnosztizál és meggyógyít, ha van mit. De mindent mondj el neki, amit itt leírtál.
2013. jan. 11. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mennyi idős vagy? Lehet, hogy a gyereknőgyógyászatra kellene menned, ahol azért jóval kiméletesebbek.
2013. jan. 11. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! :) Ezt a Génia hüvelykúpot lehet, kipróbálom, és ha nem lesz semmiféle javulás, akkor mindenképpen orvos. Amúgy 16 vagyok.
2013. jan. 11. 16:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!