Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Candida átterjedhet a gátra...

Candida átterjedhet a gátra és a végbélnyílásra is?

Figyelt kérdés
Ugyanazokat a tüneteket észlelem, mint a hüvelyemnél, viszketés és kis kiütésszerű hámelváltozások. Egy hete voltam a nőgyógyászomnál, akkor még csak egy-kettő volt és azt is mondta rá, hogy nem rendellenes, kezeljem magam (írt fel gyógyszert és ecsetelőt), amennyiben nem javul, menjek vissza hozzá. A hüvelyemnél csökkentek a tünetek, úgyhogy nem tudom, hogy nőgyógyászhoz menjek-e vissza, vagy proktológushoz esetleg, ugyanis a végbélnyílásom környékén és a gáton észleltem hasonló hámelváltozásokat és viszketést. A kérdésem összegezve annyi lenne, hogy átterjedhet-e a candida a hüvelyről "hátra", lehet-e ugyanúgy kezelni pl. Canestennel?

2013. jan. 13. 22:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Szerintem az is jó, ha háziorvoshoz mész, és ha kell, ő úgyis tovább küld. :)
2013. jan. 14. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Talán proktológushoz...

elég fura lenne a végbeledet tátogatni a háziorvos előtt, főként ha férfi.

2013. jan. 14. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Én proktológushoz mennék.
2013. jan. 14. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2013. jan. 15. 14:40
 5/13 anonim ***** válasza:
A nőgyógyászhoz is nyugodtan visszamehetsz.
2013. jan. 15. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Szia? Jutottál valamire? Nekem ugyanez a gondom, de csak pénteken jutok el nődokihoz, és már a fenekem is viszket.
2013. jan. 20. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Kedves 5. kommentelő, neked is köszönöm a választ!

A legutóbbi kérdezőnek írom elsősorban, hogy még nem mentem még el, mert először várni akartam, hogy hátha hat a Canestenes kezelés, és időközben a menstruációm is megjött. Egyébként sajnos nem hatott, és mivel a viszketés visszatért a hüvelyembe is, így nőgyógyászhoz fogok visszamenni először, de a bőrömön észrevett hámelváltozások miatt bőrgyógyászhoz fogok elmenni utána (pontosabban bőr- és nemibeteg gondozóba az intim terület miatt), és végül proktológushoz is, amennyiben szükséges és a bőrgyógyász is javasolja. Te is minél hamarabb fordulj orvoshoz!

2013. jan. 24. 08:05
 8/13 anonim ***** válasza:

Szia! Én voltam nődokinál klion d100 huvelykúrát kaptam és fluconasol antibiotikumot. A páromat is ugyanezekkel kezelik, hogy ne fertőzzön vissza. Csak ő klion tablettát szed.

Nekem megszűntek a panaszaim.


De még csak pár napja végeztem a kúrával. Én külsőleg kenőcsöt nem is használtam.........


Ja és én neten utánanéztem, igen a gomba terjedhetett oda....

2013. febr. 2. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen neked is a válaszodat!


Sajnos kiderült, hogy amikor (a kérdés kiírása előtt) voltam nőgyógyásznál, nem ismerte fel a kicsi szemölcsöket, és saját kutatgatással én jutottam el odáig, hogy rájöjjek, mi a probléma, így célirányosan ezzel a gyanúval mentem vissza, és igazat is adott nekem. Ami bezavarhatott, hogy a Candida még mindig jelen van, nagyon makacsul ragaszkodik, ám nem az okozta a bőrtüneteket, hanem mellette vannak még condylomák is, tehát HPV 6-os vagy 11-es vírus (nem csináltattam HPV DNS tesztet, valamelyik a kettő közül).


Jelenleg Condyline ecsetelőt használok, ennek adnom kell pár hetet, ha nem múlnak el, akkor műtét, de mivel a fenekemre is átterjedt, ezért ott mindenképpen szükség van leszedésre.

2013. febr. 18. 22:04
 10/13 anonim ***** válasza:
Kicsit ciki de én magamnál erre gyanakszom, idézem: "A férgek a gáton keresztül a külső nemi szervekre, továbbá a hüvelybe is átvándorolhatnak, és petéik e területen is megtalálhatók. A fertőzés a leánygyermekeket vakaródzásra készteti, és a felszínes hámsérülések talaján bekövetkezhet a hüvely másodlagos bakteriális, illetve gombás fertőződése......
2013. febr. 20. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!