Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mennyire "veszélyes" a PCOS?

Mennyire "veszélyes" a PCOS?

Figyelt kérdés

Hát nem sokat tudok róla, de leginkább ez a része érdekel.

Valószínűleg nekem PCOS betegségem van. De még nem voltam orvosnál, de valószínűleg muszáj lesz elmennem.

Tehát az a kérdésem, hogy mik a veszélyei ennek a betegségnek? Kezelhető?



2013. jan. 16. 20:50
 1/10 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom kezelni nem igen lehet. Nem veszélyes ,sajnos sok nőnek van ilyen betegsége. (pl. barátnőmnek is) Érdemes kivizsgáltatni, már csak azért is mert akkor papírod is lenne róla és nem csak találgatnál. Lehet nem is PCOS van ha nem más. Kellemetlenség amit okoz, hogy nem rendszeres a havid (de pl. barátnőmnek 25 éves korára be állt 2 havonta van meg) A havivérzés váratlanul jöhet meg, zavaróan sokk mennyiségben, erős görcsök rosszullét kísérheti. Teherbeesés hosszabb időt vehet igénybe mint nem PCOS beteg embereknél, de ha kicsit oda figyelsz a teszti tünetekre (peteérés) akkor egyáltalán nincs kizárva, hogy még a terhesség is hamar létrejön. De az orvosod majd úgy is elmondja ezeket.
2013. jan. 16. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

nekem is ez van...19 éves vagyok és 13 évesen jött meg először de azóta mindig nagyon hosszúak a ciklusaim, olyan 50-70 nap...

olvastam régebben a PCOS-ről de sose gondoltam volna, hogy nekem is ez van...

tavaly áprilisban voltam nőgyógyásznál más miatt és megnézett uh-val és akkor derült ki..

decemberben mentem el endokrinológiára egy olyan helyre ahol a pcs gyógyítása a specialitásuk és kiderült, hogy inzulin rezisztenciám van és pajzsmirigy alulműködésem... szóval gyógyszert kell szednem és diétáznom kell

érdemes kivizsgálni a pcos-t az biztos!

2013. jan. 16. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Most olvasok én is erről a betegségről. Számomra meghökkentő. Főleg az elhízásos rész. Nyáron hirtelen felszedtem 15 kg-ot, de nem akarok fogyózni, mert nekem ez nem menne...

Meg a családomban van cukorbeteg is, meg magas vérnyomással rendelkező családtag is (nem is egy)...

Én félek elmenni ilyen vizsgálatokra. Még soha nem voltam nőgyógyásznál sem (amúgy 18 vagyok)... Jah és a menstruációm most másodjára késik több mint 4-5 hetet.

Nem tudom hogy mondjam el anyumnak ezt az egészet. Nem szoktam vele ilyenekről beszélni.

Ráadásul ha orvoshoz kell venni mindig vérvétel a vége, és tőlem nagyon nehezen tudnak venni, mert tudat alatt megijedek és eltűnnek a vénáim...

2013. jan. 16. 21:33
 4/10 anonim ***** válasza:
Felnőtt ember vagy fogod magad és elmész az orvoshoz. Megkérsz egy barátnőt, hogy kísérjen el. Szerintem anyukádnak is nyugodtan szólhatsz semmi rossz nincs ebben. Biztos vagyok benne, hogy fog neked segíteni. Ha amúgy időben (mindig ugyan annyi időnként) szokott megjönni akkor nem hiszem, hogy PCOS lenne. Azért mert néhány alkalommal késett 4-5 hetet is elég sok oka lehetett. Stressz, vizsgák, érettségi, betegségek (megfázás, láz stb), túlsúly, kevés mozgás stb. stb. Ha úgy érzed (már pedig én nagyon erősen ajánlom) akkor keress fel egy nőgyógyászt és fog neked segíteni. Nem fájdalmasak ezek a vizsgálatok. Megnéznek és ha szükséges további kivizsgálást írnak elő. Egyáltalán nem jó ha ilyen netes hülyeségeket olvasol ahelyett, hogy valóban személyre szabottan kivizsgálnának. Éveken keresztül aggódsz és aztán majd mikor végre elmész dokihoz kiderül 1 pirulával megoldódik az összes bajod. Nincs olyan betegség (persze azért van), de a legtöbb általános betegséget pik-pak kikezelik. Egyáltalán nem kell félned.
2013. jan. 16. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Vannak amúgy tinédzser ambulanciák ahol kimondottan fiatal lányok problémáival foglalkozó rendes kedves orvosok vannak. Ha jobb érzés akkor női orvost is választhatsz.
2013. jan. 16. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:

Nekem két hete derült ki hogy PCO-s vagyok úgy, hogy már 2008-ban láthatták az orvosok. Régebben panaszokkal mentem nőgyógyászhoz, készítettek ultrahangot, hormonvizsgálatot. Azt mondták van 1-2ciszta de semmi komoly. Ezzel le is tudták. Majdnem midnen évben voltam mert mindig volt valami bajom hasfájás, furcsa folyás stb... Megvizsgáltak "Nem látnak semmit, nincs probléma" Aztán most betelt a pohár elmentem magán orvoshoz, megvizsgált, az ultrahang felvételből rögtön látta hogy pco-m van. Rákérdezett hogy nagymamám cukros e (mielőtt még bármit is mondtam volna) Mindent elmagyarázottt hogy mi micsoda az ultrahang felvételen. Így visszanéztem a 2008-as leleteimet. És ugyan ezeket láttam. Kaptam gyóygszert azóta szedem (Meforal), először nagyon durva mellékhatásai voltak, puffadás hányinger hasfájás - és folyamatosan egész nap. Ma már megszoktam semmi bajom tőle. Nemsokkal a menstruációm előtt kezdtem el szedni - és ne mtudom hogy a gyógyszer befolyásolta e - de hamarabb megjött egy héttel mint amikorra vártam. És olyan mentruációs fájdalmaim voltak amiket utoljára még gimis koromban éreztem :) Hát furcsa. Egyébként nagyon rendszertelen nem volt a vérzésem viszont nagyon gyenge. gimis koromban meg nagyon sokáig tartott és nagyon bő vérzésem is volt.

A lényeg hogy minél előbb menni kell az orvoshoz. A férjemmel majdnem fél éve próbálkozunk, babát szeretnénk. Ez nem tűnik hosszú időnek nem is emiatt mentem orvoshoz, de ha hamarabb tudom és időben kezelnek akkor lehet már sikerült volna teherbe esnem. Az orvos szerint 3-4 hónap múlva eredményes lehet a kezelés. Ha nem vissza kell menjek.. reméljük már terhesgondozásra és nem kontrollra kell majd járnom.

Mióta tudom a betegségem sokat olvastam róla neten. Nem veszélyes ha időben kezelik, de ha későn veszik észre problémát okozhat meddőséget is akár.


Szóval ne várj, ne félj, tessék gyorsan elmenni. Egyébként gyakori tünet (amit én sem gondoltam hogy tünet lehet) haj zsírosodás, szőrösödés, gyenge vagy/és késői vérzés. Ja sokaknak túlsúly problémái vannak, na ez az egyetlen tünet ami nálam nem játszik, mert küszködök minden kilóért!

2013. jan. 17. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ne félj a nőgyógyásztól. Nem mondom, hogy kellemes, de ugyse lehet megúszni! Ha nagyon szégyenlős vagy, akkor keress női orvost!
2013. jan. 17. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Már ilyen fiatalon milyen betegségekbe esünk istenem...attól tartok nekem is hasonló problémám lehet..Szerintetek magán orvoshoz(Nőgyógyászhoz) érdemesebb menni mint egészségügyi központba???
2013. jan. 21. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Szia! 8. válaszoló. Én a 6. vagyok. Szerintem magán érdemes. Nem tudom másoknak milyen tapasztalatai vannak, de ha elolvasod amit korában írtam, nekem nem voltak fényes élményeim. Már 2008-ban kimutatták a betegségem csak épp nem szóltak róla...nem foglalkoztak vele. Én meg ugye nem láttam az ultrahangon amit kellet volna (elvégre ezért vannak az orvosok) Most elmentem magán és azóta gyógyszert szedek. Reméljük sikeres lesz a kezelés.
2013. jan. 21. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
menj el dokihoz!!!De en meg ajanlani tudom a cickafark teat! nekem sokat segitett!! Regota van mar PCOm sajnos :( 20eves vagyok,amiota a teat iszom nem faj ugy a hasam! a menstruaciom az mindig is rendben volt!El kell menni 1 dokihoz,majd o jol megvizsgal!Nem kell felni,mert nem fog fajni,es majd meglatod hogy azutan megkonnyebbulsz :) szep napot
2013. febr. 6. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!