Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » PCOS-em és IR-em van de...

PCOS-em és IR-em van de számomra nagyon nehéz lenne a számolgatós diétát betartani. Ha nem számolom a szénhidrátot az nagy baj?

Figyelt kérdés

az, hogy nem eszem cukrot, fehér lisztet stb... teljesen tartható de az, hogy számolnom kell, hogy mikor milyen és mennyi szénhidrátot eszem az számomra teljesíthetetlen

egyetemre járok, sok dolgom van, nem tudnám kivitelezni



2012. dec. 29. 23:10
 1/6 anonim ***** válasza:

Az IR a cukorbetegség előszobája, most javasolt számolni a szénhidrátot , hogy ne legyél később az, akkor pedig kötelező lesz !

Eleinte kell csak számolni pár hónapig, amikor gyakorlatot szereztél benne már rutinból megy. De a Te döntésed.

2012. dec. 29. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

szerinted még hányan csinálják egyetem mellett a szénhidrátszámolást? Nem vagy te sem szerencsétlenebb náluk, csak lusta!

Most még van lehetőséged az egészséged megőrzésére, de te nem teszel semmit?! Ha egy rákosnak azt mondanák, hogy naponta minden étkezése előtt fusson 1 km-etés elmúlik, megtenné, hidd el...

Ha most cukorbeteg leszel a saját lustaságodból kifolyólag, időskorodra nagyon elhízol, és leamputálják mindkét lábad, az nem túl kecsegtető, igaz?

Az én tanácsom az, hogy számold!

2012. dec. 30. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Számolni kell bizony, mert idő, mire megtanulsz úgy diétázni, hogy a szemmértéked kialakuljon! Mikor terhes voltam és cukros, akkor minden nap (!) írni kellett, hogy mikor és mit ettem, emellett hetente voltunk vérvételen, ahol nézték az előző két hét átlagértékét is. Tehát, aki csalt, az kiderült.

A diéta fegyelem kérdése. Ehhez először meg kell értened, hogy miért van erre szükség. Enélkül meddő leszel és cukorbeteg, amikor már nem lesz választásod, időnként sem tudsz kisiklani, mert komoly következményei lesznek.

Ha most diétázol, sportolsz, akkor jó eséllyel sikerül elkerülni a betegséget! Terhességre ne is számíts diéta nélkül. Ha össze össze is jön, akkor jó eséllyel elvetélsz.

2012. dec. 30. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Egyébként nagyon könnyen meg lehet tanulni számolni. Kell egy szénhidráttáblázat, amit a netről is letölthetsz. Szükséges egy digitális mérleg. A szénhidráttartalmú dolgokat kiméred egyszer. Pl rizst nyersen és megnézed, hogy mekkora edénybe fér bele a mennyiség megfőzve. Ez lesz később a mérték. Vagy kiméred, hogy hány evőkanál lesz. Így, ha idegen helyen eszel, akkor is tudod, hogy ebédre hány evőkanál rizst ehetsz meg. (Ha 150-es diétán vagy, akkor kb 3-4 evőkanál lesz)

A teljes kiőrlésű kenyeret is egyszer kiméred digitális mérlegen aszerint, hogy hány grammot ehetsz meg. Ehhez tudni kell,m hogy 100 gr kenyérben hány gr szénhidrát van. Sok fajta kenyérre ez rá van írva. Tudni fogod, hogy ebből hány szeletet ehetsz meg. Joghurtra, kefírre is rá van írva a szénhidrát.

Nekem meggyógyult a terhességi cukrom, de a diétát most is tartom, mert fogynom kellett. Semmi nehézség nincs már benne. Ahol sportolok, ott mindenki számol, mert sokan fogyózunk. De az ember tényleg pár hét alatt már ránézésre tudja mi mennyi.

2012. dec. 30. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszönöm :) remélem nem lesz olyan nehéz, kicsit megnyugtattatok, köszönöm :)
2012. dec. 31. 12:51
 6/6 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Sikerül számolgatni a CH-ot?

Nem vagy egyedül! Az elején és is majd megpusztultam, mert egyszerre sok volt, hogy az egész étkezésemet (sőt!életvitelemet) meg kellett változtatnom, és még számolgassak is?! A legnehezebb az első pár hónap volt, idegileg is megterhelt, és fogytam 2 kg-ot, pedig "hízós" diétán voltam. Hiába: több évtized rossz táplálkozási szokását nem lehet napok alatt megváltoztatni! Szóval adj időt magadnak, de kell hozzá kitartás. Gondolom neked is engedélyezték a "csalónapokat" heti 1 alkalommal. Az segít. Szóval az elején sokat, de aztán egyre kevesebbet kell mérni, ahogy már az előttem szólók is

Utána már tényleg szemre megy!

2013. febr. 3. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!