Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lehetséges, hogy fertőzésem...

Lehetséges, hogy fertőzésem van? El tud múlni magától?

Figyelt kérdés

Az utóbbi időben azt tapasztaltam, hogy nagyon viszket a puncim. Meg vannak ilyen fehér darabkák benne... A hüvelyváladékomnak pedig van egy kicsi színe, meg szaga is. Azt olvastam, hogy ezek a fertőzés jelei lehetnek.


El tud múlni magától? Úgy értem, ha nem szólok senkinek, meggyógyulhatok, vagy muszáj elmennem nőgyógyászhoz?

Egyáltalán hogyan folyik le egy ilyen vizsgálat, ill. kezelés a nőgyógyásznál? És mennyi a gyógyulás ideje? Gyógyszert kell szedni hozzá?


2013. jan. 17. 21:16
 1/7 anonim ***** válasza:
gyógyszert kell szedni hozzá. általában Dalacin tablettát szoktak felírni a fertőzésekre. ne félj elmenni.
2013. jan. 17. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
35%
Szerintem hüvelygombád van. Vegyél a patikában Canesten kombit. Vény nélkül adják. Magától nem múlik el.
2013. jan. 17. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Magától nem fog elmúlni, sőt rosszabb is lehet ha nem megfelelően kezelik, ezért menj nőgyógyászhoz, és olyan dokihoz menj, akit egy megbízható ismerősöd ajánl, akiről tudod, hogy Neked a lehető legjobbat akarja!!! :)
2013. jan. 18. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
11%
Canesten combi segíthet rajtad. Nekem segített, de ha nem műlik, akkor orvoshoz kellene menned. Hány éves vagy?
2013. jan. 18. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha enyhe gombás fertőzésed van, akkor segíthet a Canesten, komolyabb fertőzésnél a Canesten annyit ér, mint halottnak a páros csók. Ha bakteriális fertőzés okozza a gondot, akkor csak az orvos által felírt antibiotikum segít.

A gond az egészben, hogy laikusként senki sem tudja megállapítani, hogy mi okozza a fertőzést.

2013. jan. 18. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ezt nem szabad eltitkolni, inkább szólj anyukádnak és menjetek el orvoshoz. Ettől nem kell félni, ugyan az első vizsgálat mindenkinek furcsa, de ha jó orvost választ anyukád, akkor semmilyen kellemetlen élményed nem lesz. Jobb, ha nődoki kezel, mert akkor nem fog elhúzódni a nyavajád kezelése, nem fogsz szenvedni tőle. A gyógyulás ideje kb 3-6 nap, attól függ, hogy milyen a fertőzés és milyen kezelést kapsz rá. Ha komolyabb a fertőzés, akkor gyógyszert is kapsz meg kúpot is. Az intim higiéniára viszont mostantól nagyon figyelj oda, lehetőleg használj ph4-es intim lemosó habot.
2013. jan. 18. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Anyukáddal beszéljétek meg, ha nem múlik, akkor mindenképpen el kell menni nőgyógyászhoz. Keressetek női dokit, ha szégyenlős vagy nagyon, talán könnyebb úgy.
2013. jan. 18. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!