Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lányok, mást is zavar a betét?

Lányok, mást is zavar a betét?

Figyelt kérdés
14 éves lány vagyok, és utálom a betétet, inkább tampont használok. lehet valamilyen bajom tőle? s csak azért is tampont használok, mert biztonságosabb számomra...a betétből folyton kifolyik ,maszatolja a nadrágomat, főleg ha világos naci van rajtam látszik is...ilyenkor mit tegyek?

2013. jan. 19. 20:41
 1/10 anonim ***** válasza:
62%

a tampon hosszútávon nem egészséges...minden ki és berakásnál irritálja a hüvelyfalat, kiszárítja és gyengíti a hüvelyizmokat

keress olyan betétet ami nem mozdul el

2013. jan. 19. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
31%
a hüvelyt szárítja ki és a hüvelyizmokat gyengíti
2013. jan. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Gift ***** válasza:
51%
A tampon sűrűn használva felboríthatja a hüvely ph egyensúlyát és a hamarabb elszaporodnak a baktériumok. Én azt tanácsolom, hogy mindenképp 4-5 óránként cseréld, és amikor otthon vagy mellőzd, használj betétet.
2013. jan. 19. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
73%

nekem teljesen megfelel, olyan biztonságérzetet nyújt, a tampont rühellem, görcsölök tőle.

és igen, azok a veszélyek, amiket előttem leírtak...

2013. jan. 19. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
nekem a tampon nyújt teljes magabiztosságot.....sőt azzal nm is görcsölök:P
2013. jan. 19. 20:52
 6/10 anonim ***** válasza:
65%
Érdekes,sokan írják,hogy nekik kényelmetlen a betét stb.Engem nem zavar.Pont ellenkezőleg:én a tamponnal nem érzem magam biztonságban.Egyébként nem lesz bajod tőle,rengetegen használják.Előfordulhat fertőzés,de elég ritka.
2013. jan. 19. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Engem a tampon zavar. Sokkal biztonsagosabbnak erzem a betetet.
2013. jan. 20. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
40%
Lehet, hogy a tampon kényelmesebb, de a betét az egészségesebb!!!
2013. jan. 20. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 female_superiority ***** válasza:
92%

A Nők töbsége nem rajong érte. Amit javasolni tudok, az az Always Platinum, kényelmes, pamutos a bevonata, jól szellőzik, erős a ragasztója, hosszúak a szárnyai, egyszóval stabil. Korábban a Libresse-t kedveltem, bár ez az új Always MicroTouch sem olyan szörnyű már, de ez egyéni. Prógálgass végig, minél több betétet, biztos találsz olyat, ami nem olyan rossz!

Én kipróbáltam szinte mindet, ha új jelent meg a piacon, mindig vettem belőle, hogy tudjak róla véleményt mondani. (Pl. mikor egy-két éve megjelent az Always Platinum kipróbáltam, megtetszett és átálltam rá, de előtte évekig a Libresse-re esküdtem, de a Naturellát például kipróbáltam és nem jött be. Ha jön új, abból is veszek majd.)

Tampon vs. betét?

Igen a Nők örök kérdése... :-)

Én ha egész nap itthon vagyok, akkor betétet használok. Aludni szintén betéttel szoktam. Ha megyek valahová, a közelbe (boltba például) szintén betéttel. Sportolni, szórakozni (főleg ha táncos dolog) tamponnal. A munka változó. A munkám 60%-a irodai, 40% utazás (több száz kilométer naponta, kocsival). Az irodában tampon, mert nagyon kulturált Női Vécénk van, jó kézmosási lehetőséggel. Ha utazok valahová betét (kitudja, milyen körülmények között kell cserélnem és azért a puncimba nem nyúlnék BÁRMILYEN kézzel, némelyik autópálya vécében a betétcserét se szívesen csinálom). Nagy utazáson (repülővel például) tamponozok.

Szerintem találd meg az egyensúlyt! (Amúgy időnként minden Nő átázik, Én is, ennyi év után, ez ilyen műfaj. Ne viselj világos nadrágot!)

Remélem segítettem! :-)

31/N

2013. jan. 20. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszii mindenkinek:P
2013. jan. 21. 18:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!