Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Használhatok így tampont?

Használhatok így tampont?

Figyelt kérdés
2 napja jött meg először a menstruációm. Még csak inkább barnás, de nagyon sok. Így használhatok mini tampont? Vagy még várjak egy kicsit? Azért lenne jó, mert hát ugye betét.. . iskolában minden szünetben kb 2x megyek mosdóba hogy nem csúszott- e el a betét nehogy átázzak.
2013. jan. 20. 00:24
 1/4 anonim ***** válasza:
88%
A szárnyas betétre nem jellemző az elcsúszás. Most még szokatlan, de egy idő után már nem fogsz parázni az átázás miatt. Tampont akkor használj, ha már rendes vérzésed lesz és erős. Ráadásul ha a tampon nem szívja magát tele és félig száraz marad, akkor nem túl kellemes kihúzni.
2013. jan. 20. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
69%
Egyetértek az első válaszolóval! Tampont csak akkor használj, ha nagyon muszáj!
2013. jan. 20. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
80%

Nem jó ötlet.. Egyetértek az előttem válaszolókkal!!!

Először meg kell szoknod, hogy minden szünetben irány a mosdó...

1. a tampont szinte nem is érzed, így könnyen meg is felejtkezhetsz róla, és ha nem figyelsz hogy 6-8 óránként cseréld nagyon komoly betegség, TSS (TOXIKUS SOKK SZINDRÓMA) alakulhat ki, amely életveszélyes is lehet.....

2. most még úgy érzed hogy ez rengeteg, később sokkal több lesz (tapasztalat, én is ugyanígy kétségbe voltam esve)


Egyszóval: inkább járkálj ki a mosdóba gyakran egyenlőre, mínthogy tampont használj

(ha valamit komolyan sportolsz akkor esetleg lehet róla szó, de csak nagy odafigyeléssel!!!)

2013. jan. 20. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 female_superiority ***** válasza:
69%

Az első pár alkalommal betétezz, hogy szokd meg az érzést, van valami "somag" a lábad között! Bármikor kerülhetsz olyan szituációba, hogy tampon helyett betétet KELL hazsnálnod, fordítva nemigen.

Egyébként a tamponnak is vannak előnyei (sport például) én mindkettőt használom, de szerintem várj még pár alkalmat. Ha már nem feltűnő, nem kattog rajta az agyad, hogy "van valami a bugyimban", ritkábban nézed meg (1-2 óra) és rutinmozdulatokkal cseréled (ehhez kábé három-négy alkalom kell), utána állj neki kísérletezni a tamponnal!

31/N

2013. jan. 20. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!