Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ilyenkor mit kell tenni ha...

Ilyenkor mit kell tenni ha megvan?

Figyelt kérdés
Péntek este megjött a menstruációm. És apukámmal élek. Neki nem szeretném elmondani, nem jó a kapcsolatunk annyira. Neten utána néztem a dolgoknak, meg a sulis védőnőtől kértem tanácsot. Tehát így ilyen betét téma megoldva. Meg a fontos tudnivalók. De viszont úszni járok, és ha megvan akkor mit kell tennem? FONTOS LENNE KÖSZI! 12/L

2013. jan. 20. 20:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát előbb utóbb el kellene mondanod az apukádnak, ezzel ő is tisztában van, hogy természetes dolog. Az úszásnál több lehetőség is van. Szólsz az úszásoktatónak, hogy egészségügyi okok miatt most nem tudsz úszni. Használhatsz tampont, ami szerintem nem olyan jó ha erős a vérzésed vagy ha még most van először. Érdemes lenne mini tampont venni, a dobozban benne van hogyan kell használni. Vehetsz normál tampont is, de az még lehet nagy lesz így kezdetnek. Az úszás előtt közvetlenül használd a tampont és úszás után minél hamarabb cseréld ki.
2013. jan. 20. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
30%

Ha menstruálsz akkor nem szabad úszni menni, mert egyrészt betétben nem lehet úszni, hiszen kiázik, felszívja a vizet, másrészt azon kívül, hogy vércsíkot húzol a medencében még fertőzésveszélyes is. Ilyenkor könnyeben kapsz el fertőzés a vérzés miatt, szóval alaposan kell mosakodni és kerülni kell a nyilvános medencéket.


Tamponnal persze mehetsz uszodába, ha tudsz olyat használni és szeretnél is. Én 12 évesen még nem javaslom a tampont, mert nagyon fontos a higiénia hozzá, hogy mindig időben cseréld, ne hagyd bent. Ráadásul az első felhelyezés sem kellemes, és nem is feltétlen egyszerű, mindenképpen hölgyismerős segítségét kérd, de szerintem majd csak 2-3 év múlva kezdj tampont használni, most még korainak tartanám.

2013. jan. 20. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi. Apuval megbeszélem persze:) A védőnéni azt mondta, hogy szívesen segít a tamponnal kapcsolatban is mindent elmagyarázni. Akkor talán ezt a tamponosdik hanyagolom egyenlőre.
2013. jan. 20. 21:04
 4/5 anonim ***** válasza:
Ne szégyelld Apukád előtt ezt, mert ő is tudja mi a menstruáció. Viszont menstruáció alatt csak tamponnal lehet úszni.
2013. jan. 21. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szólj az edződnek,hogy nem tudsz menni egészségügyi okokból.Tampont egyelőre ne használj.Majd 1-2 év múlva.
2013. jan. 21. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!