Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Rendszertelen menstruáció...

Rendszertelen menstruáció ellen mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Csak a fogamzásgátló tablettával lehet beállítani a normális ciklust? Vagy van más módszer vagy tabletta?

2013. jan. 22. 11:21
 1/8 anonim ***** válasza:

A fogamzásgátló nem állítja be a ciklust, ez óriási tévhit. A tabletta úgy működik, hogy a te rendszertelen ciklusodat KIKAPCSOLJA teljesen, és helyette bizonyos időközönként megvonásos vérzést okoz azért, mert szünetet hagysz a szedésben. Azért lesz tabletta mellett éppen 28 napos a ciklus, mert 21 napig szeded és 7 nap szünetet tartasz.

Ha csak 15 napig szednéd, akkor a "ciklus" is annyival rövidebb lenne. Ezért van az, hogy el lehet vele tolni a vérzést.

Ha abbahagyod a tablettát, akkor újra ugyanolyan lesz, mint a szedés előtt, vagy még rosszabb.


Ezért van az, hogy a nők csodálkoznak, hogy mikor abbahagyják a tabit, akkor megint szar minden. Mert azt hiszik, hogy a tabi meggyógyítja őket, közben meg csak a tünetet kezeli.


Ha tényleg nagyon rendszertelen, akkor alapos kivizsgálás kell, lehetőleg a nőgyógyász mellett endokrinológussal is, meg kell keresni a rendszertelenség okát, és azt kezelni.

2013. jan. 22. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mióta menstruálsz?
2013. jan. 22. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
#1-hez kiegészités: Néhány gyerek szülése után be szokott állni magátol.
2013. jan. 22. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Mit értesz azon h rendszertelen? elvileg 21-35 napos ciklusig normális. Ne kérdezd miért nekem is orvos mondta.

Mondjuk nekem általában előbb jön meg, de az se jobb. Főleg ha pont úgy esik, hogy hónap elején is és végén is. :(

Fogamzásgátlóval sztem se lehet ezen változtatni, nekem azt a görcseimre írta fel, de hát nem szedem úgyhogy tárgytalan.

2013. jan. 22. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Fogamzásgátlót lassan 4 éve szedek, és előtte elég rendszertelen volt, előfordult amikor kimaradt, vagy előbb jött meg mint kellett volna, vagy sokkal később. Most pedig abbaszeretném hagyni a fogamzásgátló szedését és tartok attól még rosszabb lesz a helyzet. Ezért is kérdezem, hogy van valami más módszer amivel belehet állítani.
2013. jan. 22. 13:29
 6/8 anonim ***** válasza:
ennek midnenképp oka van ami hormonális. Ha az kezelve vanjavul a ciklus is. A fogamzásgátló nem gyógyitja megcsak elfedi a problémát mivel hibernálja a petefészkeket. Amikor abbahgyod adj időt a szervezetedenek kitisztulni ujra indulni. ha 4-5 hónapig nem jön meg menj orvoshoz. Nekem 9 hónapig nem jött meg utána. Késöbb kdierült PCOS vagyok és ezért. Az én orvosom nem akarta elöbb beinditattni mivel az ugyis megint csak egy mesterséges ciklus és utána nem jött volna megint magától.Ismerek olyat akinek másfél év volt mire megjött utána.
2013. jan. 22. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Igy van ahogy leírták. Ha rendszertelen lesz ki kell vizsgálni.Amugy van olyan hormontartalmú gyógyszer ami nem fogamzásgátló viszont beálítja a menzeszt. Nekem mindig hosszuak voltak a ciklusaim, tabi alatt persze normásil 21 nap utáni megvonásos jelentkezett ami a szedésből adódóan rendszeres-percre pontos volt.Abbahagyás után viszont megint 33-36 naposak lettek (volt h 45 nap!), és kiderült nincs peteérésem ezért ilyen hosszu.Kaptam gyógyszert és láss csodát van peteérés, és 28 naposak..pontosan.Két hónapig szedtem a gyógyszert azóta 2hónapja magátol pontos.:) És ha valami egyébb betegség (PCOS-vagy valami más hormonzavar ) áll a háttérben akkor azt kikezelik és jobb lesz mint volt! Ne aggódj csak menyj el dokihoz ha rendszertelen.
2013. jan. 23. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Kondi terembe járok heti 5X 1 órát és 45 percet.Biciglizek 45 percet,evező gépen 2 km,sí gépen 21 percet,döntött futópadon gyaloglok 15 percet.Hetente fogyok 1 kg-ot.Megterhelheti a szervezetemet annyira ez az edzés,hogy menstruációs vérzésem legyen az edzés után.Már nem először fordul elő.
2013. márc. 6. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!