Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lybrel tabletta mellékhatásair...

Lybrel tabletta mellékhatásairól léteznek már rögzített adatok? Van más hasonló hatású, hazánkban alkalmazható módszer a menstruáció megszüntetésére? Egyéb tippek menstruációs fájdalom és PMS ellen?

Figyelt kérdés

Trombózis-kockázat miatt nem szedhetek fogamzásgátlót.


A menstruációm az utóbbi két és fél évben rendkívül fájdalmassá vált, az első két-három napban kénytelen vagyok feküdni (görcsök, melyek csak erősebb fájdalomcsillapítók - cataflam vagy min. két szem voltaren - hatására enyhülnek - teljesen megszüntetni a fájdalmat viszont még egyetlen gyógyszerrel sem sikerült; hasmenés, erős izzadás, hányinger stb.).


Ráadásul a PMS miatt további két hétig, ha nem is vok teljesen munkaképtelen, de jócskán csökken a terhelhetőségem (ilyenkor fáradékony vok, rossz a közérzetem és a kedvem, ideges vok, rosszul alszok, rosszakat álmodok, kialvatlan vagyok, másnap túlalszom magam, fáj a bokám, a fejem, a hasam, a melleim, feszülnek is, puffad a hasam, dekoncentrált vok - gyakorlatilag sem a munka öröme, sem a pihenés és a szórakozás nem tud felvidítani, mert dolgozni képtelen vagyok, emberek közé menni pedig, élvezni a társaságukat nem tudok, mert ilyenkor elcsúfulok - pattanások, hízás, újabban büdös is vagyok - és visszataszító vagyok - borzalmasan viselkedek, veszekszem, kötekedek, gúnyolódok, elutasító vok, igazi "partigyilkos", és egyébként bármilyen fegyelmezett tudok is lenni, ilyenkor képtelen vok kontrollálni mindezt).


A menstruáció hetében és előtte két hétig depressziós vagyok és motiválatlan. Magyarán a ciklusnak több mint a fele azzal telik el, hogy rosszul vok.

A maradék két hétben, miután lezajlott a vérzés, higgadt vok és energikus.


Tartok tőle, képtelen leszek olyan munkahelyet találni, ahonnan nem rúgnak ki hosszabb-rövidebb idő után ezek miatt. Pedig elkötelezett vagyok a szakmám iránt, legfőbb célom jelenleg olyan munkahelyet találni, ahol kibontakoztathatom a tudásomat és a képességeimet.

Elsősorban ezért zavarnak a menstruációs panaszaim, mert ebben akadályoznak.


De általában elmondható, h gyengévé, sebezhetővé, kiszolgáltatottá váltam. Belefáradtam abba, h mindez hónapról hónapra ismétlődik, és teljesen tehetetlen vagyok.


Szerencsére találtam olyan dokit végre, aki hajlandó kivizsgálni. A baj csak az, h nagyon elfoglalt.


Ezért tippeket szeretnék kérni, amivel megszüntethetem a panaszaimat - hátha egy kis reményt kapok tőle, mert végső elkeseredésemben már a menstruációval való végleges leszámolásban gondolkodom.


Egyelőre annyit tudok, h nem szervi okok állnak a tüneteim mögött.



2012. nov. 9. 16:22
 1/1 anonim ***** válasza:

ENDOMETRIOZIS,PCOS,INZULIN REZISZTENCIA


www.hormon balance videok.hu

www.arwen torna.hu

www.macrobiotikum.hu

www.termeszetesprogeszteron.hu

www.hormonharmonia.hu

www.robert klinika endometriozis.hu

2012. nov. 10. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!