Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Tisztázni szeretném, most...

Tisztázni szeretném, most akkor hogy van ez a HPV fertőzés? Csak nemi úton terjed vagy pl uszoda, wc?

Figyelt kérdés

Olvastam olyat is, h elkapható bárhol, csak h a veszélyesebb fajtái azok nemi úton. Mostmár nem értem hogy van ez?

Meg h néha leküzdi a szervezet. Na de ha én pl az vagyok, akkor párom is az, és ha egyikünké leküzdi de másikunké nem, ugyan úgy újrafertőz nem? Valaki olyan írjon aki tud erről,beszélt erről orvossal,mert mostmár nagyon nem értem, és félek:SNekem nem mondott sokat az orvos csak h erősítsem immunrendszerem.Sos.

L20



2013. jan. 23. 11:45
 1/5 anonim ***** válasza:
2013. jan. 23. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Honnan veszed, h hpv van a szervezetedben vagy a párodéban? Vagy ez csak ilyen elméleti kérdés?

Ha ennyire félsz, akkor csináljatok hpv tesztet, neked nőgyógyász csinálja, párodnak nem tudom, ki, de férfiaknak is biztos lehet.

Nyilván az immunerősítés fontos, mert úgy egy csomó betegséget legyőz a szervezet vagy nem enged bejutni vírusokat stb., de azért valljuk be hogy ez nem mindig elég.

Nemi úton kívül nem tudom, hogy terjed-e máshogy is, én is olvastam egy csomót erről, mindenfélét összeírnak róla, aztán ki tudja, hogy mi az igazság... olyanról még nem hallottam, hogy valaki egy szimpla kézfogással hpv-t kapott volna, de a neten ez is megy... :)

Egy szó mint száz: TESZTet kell csináltatni!!! Addig pedig ha gyanús, hogy valamelyikőtök fertőzött, akkor óvszerrel kell védekezni.

2013. jan. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Egyenlőre elméleti,volt már hpv gyanúm sajna:SCsak az a furi, h nekem is párom volt az első, és neki is én, és amikor felmerült h hpv s lehetek(úgy féléve) akkor megebszéltük h egyikünk se ment félre, szóval ezért nem értem.mert akkor ugye csináltak rákszűrést, akkor kaptam az eredményt h p2 hpv gyanú de teszt nem lett.
2013. jan. 23. 13:37
 4/5 anonim ***** válasza:
Pedig a p2 teljesen normál eredmény, ha emellett az orvos szerinte hpv gyanúd van, azt ki kellett volna vizsgáltatni. Még egyszer "mondom": amíg nem biztos, hogy kiben milyen dolgok lappanganak, addig jobb lenne gumit használni. Mindkettőtöknek kéne egy kivizsgálás, hogy tisztán lássatok. Utána lehet gondolkozni vagy kezelést kérni, stb. Így elméletben felesleges, csak bevonzod magadnak a bajt a szorongással és lelkileg tönkretesz.
2013. jan. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
A hpv elvileg nem fertőz vissza de mivel több típusa van ezért meglehet hogy nem egy és ugyanaz van a szervezetetekben így lehet újabbat ad át a másik félnek mivel a másik probléma hogy mutálódhat a hpv... ha a szervezet elég erős akkor önmagától elpusztul a vírus nem okoz semmi bajt, legyengült immunrendszernél viszont már kialakulhat a hpv nálam úgy kb 2 napja diagnosztizálták ha kérdésed van írj bátran
2013. jan. 23. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!