Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ez lehet vesekő vagy vesehomok?

Ez lehet vesekő vagy vesehomok?

Figyelt kérdés

Sokszor van az, hogy érzem, hogy pisilni kell, de mikor ráülök a wc-re, "nem jön" szinte semmi, mintha valami megakadályozná..Olyan rossz, megiszok egy nap kb 2 liter vizet és nem is távozik belőlem..

Vagy lehet azzal összefüggésben, hogy sokat ittam egyidőben zöld teát és hozzászokott a szervezetem a vízhajtó hatásához?

Gondoltam már arra is, hogy vesekövem, vagy vesehomok van a dolog mögött..

Ezzel háziorvoshoz forduljak esetleg?

Köszi előre is:)

21L



2013. jan. 23. 18:45
 1/6 anonim ***** válasza:
Azért nem gondolnám, hogy vesekő vagy vesehomok, mert ha egy kő lenne az egyik vesédben 1. nem az összes vesecsatornát zárná el az egyik vesédben, 2. ott a másik veséd, ami szintén ki tudja választani a fölösleges anyagokat, biztosan te is tudod, hogy rengetegen élnek egy vesével. És ha érzed, hogy pisilned kell, akkor már a hólyagodban van a folyadék, tehát a veséd kiválasztotta. Ennek vagy idegi okai lehetnek, hogy nem tud ellazulni esetleg a záróizom, vagy a húgyhólyagban van esetleg valami, ami akadályozza a vizeletürítést. És persze mivel ilyen fiatal vagy, elképzelhető, hogy lelki okok vannak a háttérben. Szóval szerintem előbb menj el a háziorvoshoz, majd ő eldönti merre tovább.
2013. jan. 23. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

köszi, hogy írtál, igazad van:)

mindenesetre érzem, hogy valami nem oké, de tényleg nem vesegond lehet.

most lehet gusztustalan, de a hugyvezetékem végén érzem azt mintha lenne ott valami, de lehet képzelődöm..

2013. jan. 23. 20:12
 3/6 anonim ***** válasza:
Urológiára kéne menned.
2013. jan. 24. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
És ott mit és hogyan vizsgálnak?
2013. jan. 24. 07:57
 5/6 anonim ***** válasza:
Ultrahangot és vizeletvizsgálatot végeznek. Semmi vészes dolog nem fog történni.
2013. jan. 24. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm:) ha nem múlik a dolog, felkeresek egy orvost:)
2013. jan. 26. 21:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!