Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Valaki szedett már Magnegold...

Valaki szedett már Magnegold tablettát? Mik a tapasztalatok? Van egy apró kövem, amit még nem kell műteni. Szeretnék valahogy megszabadulni tőle és azt olvastam, hogy ez a tabletta segíthet az elhajtásban. Van valakinek ez irányú tapasztalata?

Figyelt kérdés

2012. szept. 28. 11:25
 1/7 anonim ***** válasza:
milyen koved van?
2012. szept. 28. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Nekem már volt 1 kőzúzásom,azóta kb fél évente csinálok egy 3napos kúrát Rowatinex-el,ez egy gyógynövényes bogyó,ami szépen lebontja a követ,ha van,és az apró szemcsék ki is ürülnek a vizelettel.Nekem nem görcsmentes,de tényleg hatásos,inkább fél évente ez,mint még 1zúzás.
2012. szept. 28. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Körülbelül egy kisebb gombostűfej nagyságú a kő. Vagy hogy értetted hogy milyen?
2012. szept. 30. 11:01
 4/7 anonim válasza:
Többféle összetételű vesekő létezik,az enyém pl Ca-oxalát kő,ami a legkeményebb.Egyszer zúztak,ha újra alakul,az ugyanolyan összetételű lesz,mint az első,ezt 'építi' a szervezet.Hogy milyen kőtípusra vagy hajlamos,akkor derül ki,ha 'megszülöd',és az urológián kielemzik.Léteznek különböző diéták,amikkel megelőzhető az újabb kő kialakulása.Oxalátosoknak pl nem szabad csokizni,meg sörözni,mert ezek építik a követ.Viszont a többi kőtípusnál a sör ajánlott,az hajtja...
2012. szept. 30. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Értem és köszönöm. Én még egyet sem szültem. Csak megállapították, hogy van egy kicsi kövem. De még ki nem jött semmi, úgyhogy nem tudom megmondani milyen típus vagyok.
2012. okt. 1. 06:52
 6/7 anonim válasza:
A Rowatinex recept nélkül kap6ó,szerintem próbáld ki,majd utána kérj egy újabb UH-t,hogy megbizonyosodj,hogy kihajtotta-e.Annyira pici a köved MÉG,hogy szerintem észre sem fogod venni,ha távozik.Egyébként meg valamekkora mindenkinek van(az urológus doki legalábbis ezt mondta),de ha picit figyel az ember a táplálkozásra,ill. ami a legfontosabb,a megfelelő mennyiségű folyadékbevitelre,akkor nem tud lerakódni a vesehomok,hanem folyamatosan ürül.
2012. okt. 2. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mi a helyes táplálkozás vesekő esetén? Gondolom az, ami egyébként is az. vagy mégsem?
2013. jan. 13. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!