Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Magas tesztoszteron szintre utal?

Magas tesztoszteron szintre utal?

Figyelt kérdés
19 leszek hamarosan. A problémám az hogy világos a bőröm és sőtét a hajam, van egy kis bajszom ami csak akkor látszik ha tejet vagy ilyet iszok, engem zavar ezért gyantáztatom, emelett a pofimon is jelen van ez... és mivel sőtét ezért nagyon zavar.. Ha ez magas tesztoszteron szint, akkor kihez kell fordulni? Házi orvosom férfi, nem tudnék előállni neki evvel a témával, és a nőgyógyászom is. Emelett azt válaszolnák hogy azért mert molett vagyok, de a pajzsmirigyem normál szintű.. Komolyan zavar, hajam se tudom összefogni emiatt :(
2013. jan. 24. 12:45
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem feltétlen a magas tesztoszteron szint miatt van ez, mert a világos bőrön a sötét szőr amúgy is jobban látszik.


Akkor gyanakodnék magas androgén szintre ha máshol is jelentősebb a szőrösödés, tehát a combokon és a hason, mell között, meg erősebb hajhullás, pattanások esetén.


A hangod mély?


Fogamzásgátlót szedsz?


Kozmetikust nem kérdezted mit lehet tenni az arcon lévő erősebb szőrzettel?


Egyébként hiába férfi az orvos, keresd fel nyugodtan, hiszen orvos, látott már ennél cifrább dolgot is, ez egyáltalán nem olyan gáz, hogy szégyenkezni kéne. Képzeld aki mondjuk a nemi beteg gondozóba kell járjon, vagy a proctológiára. Szerintem semmivel nem cikibb mint felfeküdni a nőgyógyászati vizsgálószékbe, kitárulkozva. Meg aztán egy szülés sem egy romantikus film.

2013. jan. 24. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

nem csak tesztoszternj okozhatja. De ezt a tej dolgot nem értem? mi az hogy csak akkor látszik?

A háziorvosodnak mindenképp kell szolnod mert ő tud beutalót adni endokrinológiai kivizsgálásra. Nem is értem ennek mi köze ahhoz hogy férfi???? Mondod hogy szeretnél egy kivizsgálást mert mint látja(mivel az arcodon van látszik) vannak szörnövési rendellenességek és szeretnéd kivizsgáltatni. ebben nem tudom mi olyan angy dolog...?

AMugy én láttam már pár olyat (kozmetikus vagyok) akinek semmi baja nem volt csak egyszerűen sötétebb volt a szőrzete, de mindenhol. irtad neked is ilyen ugyhogy lehet scak ezért klátszik. Pihék mindenkinek vannak az egész testén kivétel tenyér és talp. ezenkivűl mindenhol szőr/pihe borítja az emberi testét.. ha nem vasatagabb csak annyi hogy sötétebb akkor valószínűleg semmi rendellenesség nincs. De mindenképp ki kéne vizsgálni, mivel irtad hogy molett vagy, lehet egyéb hormonális problémád ami azt okozhatja és akkor nem árt ha kiderül.

2013. jan. 24. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Első kommentelőnek : a hajam hullik eléggé, és pattanásos a bőröm, tök mindegy mivel mosom, vagy bármi :(
2013. jan. 26. 14:57
 4/5 anonim ***** válasza:
Akkor tényleg ajánlatos lenne egy endokrinológiai kivizsgálás, nyugodtan kérj segítséget az orvosodtól, hiszen orvos, nem fog visszaélni ezzel. Nem kell tartanod tőle. :-) Hidd el naponta annyi emberrel találkozik, hogy nem Te leszel ezzel a non-plus ultra. Ráadásul egy teljesen általános probléma. Ha valami ciki lenne az az, ha valaki kólásüveggel a se.gében menne, na azon biztosan szörnyülködnének egy sort, de nem ezen az biztos. Mellesleg volt már kólásüveg sztori is a történelemben.
2013. jan. 26. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kérdező mivel pattanásos is vagy mindenképp ki kéne vizsgálni. Nekem nagyon PCOS tüneteknek tűnik. Mindenképp ki kéne zárni nem az-e. Ciklusod rendben van?
2013. jan. 27. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!