Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Egy nőnél mi okozhat magas...

Egy nőnél mi okozhat magas tesztoszteron szintet?

Figyelt kérdés
Nem szedek semmi gyógyszert, De a prolactin is túl magas. Azt az IR-rel magyarázzák. A tesztoszteronról nem mondtak semmit...

2012. nov. 6. 10:14
 1/3 anonim ***** válasza:

PCOS, mellékvesekéreg bizonyos elváltozásai (CAH), mellékvesedaganat.

Ha IR-ed van, akkor jó eséllyel PCOS.

2012. nov. 6. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Valóban a mellékvese termel a nőknél tesztoszteront. A túl magas szint elváltozást okozhat!!! A nemi szerveken, szőrzetben!
2012. nov. 6. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Szerencsére nem vagyok "szőrős" és nem hullik csomókban a hajam. És sokmindent, de PCO-t még diagnosztizáltak nálam.

Egyszer voltam privát ultrahangon, mert szerettem volna megbizonyosodni dolgokról. Kértem, hogy nézzék meg a vesémet, mert néha nyomást érzek arra.

Nem látott cisztát pl, de azt mondta, hogy az egyik oldalon meg van vastagodva a vese "kérge", vagy nem tudom minek nevezzem. Azt mondta, hogy ha most nincs tünet, akkor esetleg régebben ehetett valami gyulladás.

De azt gondolom csak észrevettem volna, nem? Biztos lázzal jár. A betegségem miatt mindenféle hasi gyulladás "sláger", talán régebben átment kicsit...

De akkor simán IR-miatt is lehet...akkor esetleg, ha az rendeződik, akkor ez is jobb eredményt mutat. Nem nagyon brutál sokkal lépem túl azt hiszem a normált.

2012. nov. 7. 22:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!