Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha több évig áll fenn alacsony...

Ha több évig áll fenn alacsony rizikófaktorú hpv fertőzés, az növeli a kockázatot?

Figyelt kérdés

3 éve diagnosztizáltak nálam hpv-t, egy db szemölcsöm volt nekem nemi szerven, barátomnak a kezén.Szal azóta nem múlt el.Azt mondták ez alacsony rizikófaktor, de félek, mrt már 3 éve nem sikerül kiírtani,nőgyógyász is csak annyit tudott mondani, immunerősítés.Aggódom!

L19



2013. jan. 24. 13:15
 1/4 anonim ***** válasza:
A HPV-t sohasem lehet teljesen kiirtani a szervezetből, tehát ha egyszer megkaptad, akkor mindig jelen lesz, de ez nem okoz feltétlenül rákos elváltozást.
2013. jan. 24. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
értem,köszönöm
2013. jan. 24. 16:34
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem immunerősítéssel lehet kiírtani csak a szervezetből. Persze attól is függ, hogy melyik fajtát kapja el az ember, de általában 9-24 hónap alatt a szervezet "megszabadul" a vírustól. Amennyiben mégsem úgy tartós fertőzöttségről van szó, az már egy kicsit rizikós dolog. Azt mondják az akár rákossá is válhat, de ne ijedj meg mert nem valószínű, hisz még nagyon fiatal vagy. Erősítsd az immunrendszered és ha van szemölcs szedessétek le mindketten.
2013. ápr. 9. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
természetes, a szemölcsöket már kezeltettük
2013. ápr. 9. 12:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!