Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Milyen ez a progeszteron lelet?

Milyen ez a progeszteron lelet?

Figyelt kérdés

Progeszteron eredmény: 0,4 ng/ml


Megjegyzés: Follikuláris fázis: 0,00-0,3

Luteális fázis 1,2-15,9

Post menopausa: 0,00-0,3


Azért csináltatott a nőgyógyászom vérvételt, mert 4 hónapja nem mensizek, és tisztázni szerette volna, hogy van-e peteérésem. Azt mondta, hogy ebből majd kiderül. Szerintetek van peteérés?

(A dokim csak holnap nézi majd meg az eredményt, de addig úgy érzem, megőrülök). Köszönöm :)



2013. jan. 24. 13:48
 1/10 Miklós G. ***** válasza:

Alacsonyak az értékeid, nyilván ezek az értékek nem a tüszőrepedés (ovuláció) szakaszában de nem is környékén jellemzőek!


Üdv!

2013. jan. 24. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Tehát nincs peteérés. Nem lepett meg, sejtettem, hogy így lesz. Esetleg abban tudnál-e segíteni, hogy vajon mi lesz a következő lépés? Kapok gyógyszert, amitől majd meg fog jönni? Van valami más lehetőség egyáltalán? Köszönöm.
2013. jan. 24. 14:32
 3/10 Miklós G. ***** válasza:

Hát, jó lenne tudni, hogy éppen melyik fázisában vagy/lennél a ciklusodnak... Számolgass az utolsó menstruációdtól. Nem biztos, hogy ezek az értékek nincsenek megfelelő szinten a megfelelő stádiumban. Viszont, ha ez nem is történik meg, véleményem szerint progesterone illetve LH szint beállításával ez optimalizálható.


Üdvözletem!

2013. jan. 24. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Az utolsó menstruációm kezdete: 2012. szeptember 6., 4 napig tartott, 9-én már el is múlt. 141. ciklusnapomon vagyok most, hogy egészen pontos legyek... :/

Hőmérőztem egy darabig, (3 hónapig), de mivel nem volt menzesz ez idő alatt, így abbahagytam, mert feleslegesnek gondoltam az egészet. A hőgörbém egy nagy cikk-cakk, egyetlen kiugrás, hirtelen hőmérséklet emelkedés van benne, de az is azért, mert beteg voltam. A ciklus 77.napján volt egy csekély vérzés 1-2 napig, de szinte említésre sem méltó.

Ilyen hosszú ciklusnál istenigazából fogalmam sincs a fázisokról, főleg, hogy mondom, nem volt ovum, ha csak januárban nem, mert onnantól nem mértem a hőmet.

Tudom, hogy akkor leszek majd okosabb, hogyha az orvosom megnézte a vérvételt, csak érdekel, hogy milyen lehetőségek vannak arra, hogy végre vérzést produkáljak. A minap amikor beszéltünk, azt mondta, hogy nem nagyon akarna hormonnal beavatkozni, de ha nem marad más, akkor miszáj lesz. Tudom, hogy nekem akar jót, de ez az egész cirkusz, hogy nem nagyon akar megjönni már 10 hónapja tart, és eléggé türelmetlen vagyok már. Főleg, hogy babát szeretnénk a férjemmel.

A progeszteron és LH szint milyen gyógyszerrel optimalizálható? Mennyi idő alatt van hatása a nagy könyv szerint?

Nagyon köszönöm a válaszaidat, fura mondjuk, hogy egy férfivel beszélgetek gyakori kérdéseken egy ilyen témáról, de mindenképpen hasznos :) Honnan tudsz ennyi mindent a témáról?

2013. jan. 24. 16:28
 5/10 A kérdező kommentje:
*muszáj
2013. jan. 24. 16:29
 6/10 Miklós G. ***** válasza:
100%

Értem az aggodalmaidat, természetesen a "baba-project" nagyon jelentős dolog egy pár életében, de ez a jelen állapoti "kesze-kuszaság" nem jelent semmit, még ha ijesztőnek is hathat... Nyilván nem egy megszokott és fiziológiás állapot, de szervi elégtelenség nélkül (sőt még csupán a terhesség ideje alatt is fenn lehet tartani hormoninjekciókkal a terhességet!!) ez javítható, akár magától is beállhat, akár Szakorvosi beavatkozással. A terhesség egész procedúrája hormonok következménye, és ezek azért javában korrigálhatóak is végszükség esetén, nyilván azért próbál óvni az Orvosod egyenlőre a hormonoktól, mert azért ezeket ilyenkor nem véletlenül nem állítja elő a szervezet kellő mennyiségben, valamint elég sok hormon befolyással van egy másikra, ebbe mélyebben nem mennék bele, inkább úgy mondanám, hogy lehet, hogy "itt épít, máshol pedig rombol" De egyébként gondosan beállított hormonkészítményekkel ezeket az értékeket is karban lehet tartani. A progesteron és Luteinizáló Hormon is, már kész hormon formájában bejuttatható, de az LH váltja ki pl. a progest. termelődését. Tehát már az LH stimulus is segíthet. De hidd el az orvosod teljesen tisztában van ezekkel. Biztos vagyok benne, hogy hamarosan már a neveken is gondolkodhattok! :)


Kitartást és sok boldogságot kívánok!


u.i.: Nálam teljesen természetes, hogy ilyen dolgokról beszélgetek egy Hölggyel, vagy bármely más egészségügyi témáról... Orvosi pályán tanulok!

2013. jan. 24. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Miklós G. ***** válasza:
Bocsánat, egy kérdésedre lemaradt a válasz, hogy mennyi idő alatt hat? Hm, ez viszont teljesen egyénfüggő, akkor mondható biztosra a hatásossága, amikor már megtörtént az optimális hormon-titer elérése. De nem gondolnám, hogy ez túlzottan sok időt venne igénybe, a szervezet gyorsan lereagálja a plusz "dózist". :) Ezt folyamatos ellenőrzéssel lehet majd teljes biztonsággal kideríteni.
2013. jan. 24. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Hát, köszönöm szépen! :)

Feltettem már jó néhány kérdést itt, ezen az oldalon az aggodalmaim miatt, de ilyen korrekt, közérthető és megnyugtató választ még nem kaptam senkitől egyik kérdésre sem :)

Ha nem haragszol meg, és nem zavarlak vele, ha a későbbiekben lesz még olyan dolog, amit nem értek, és nincs lehetőségem az orvosomtól kérdezni, akkor írnék neked privátban! Még egyszer nagyon szépen köszönöm a válaszaidat! :)

2013. jan. 24. 20:20
 9/10 Miklós G. ***** válasza:

Ugyan, hát igazán nagyon szívesen! Örülök, hogy segíthettem, és hogy elégedett vagy! A továbbiakban is megpróbálok értékes választ adni bármely hasonló kérdésedre!


Üdvözletem!

2013. jan. 24. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A lelet alapján nem volt ovulációd.

Először feltehetőleg kapsz valamilyen progeszteron készítményt, amivel megvonásos vérzésed lesz.

Utána ha nem áll helyre, akkor az orvos vagy további kivizsgálást rendel el, vagy kapsz tüszőserkentő gyógyszert.

2013. jan. 24. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!