Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Menstruációs görcsök ellen...

Menstruációs görcsök ellen mit javasoltok?

Figyelt kérdés
Annyira szokott görcsölni a hasam, hogy suliba nem tudok menni pár napig..mindenféle gyógyszert próbáltam semmi nem hatott..meristin,algoflex m, nospa, cataflam, flector...meg még sorolhatnám..
2013. jan. 30. 14:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Feküdj hanyatt,húzd fel a térdeidet,és figyelj az egyenletes mély légzésre.Enyhülni fognak a tüneteid,ha ezek mellé teszel valami meleget a hasadra.
2013. jan. 30. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyon-nagyon görcsöltem mindig. Megittam egy ampulla Algopyrin injekciót. Kb 10 perc alatt, mintha elvágták volna.
2013. jan. 30. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is pont ilyen görcsökkel szenvedtem az első éveimben, gyógyszer szempontjából nekem már csak az injekció segített. Semmilyen gyakorlat vagy más módszer nem hatott, ha suliban voltam és nem volt véletlenül nálam gyógyszer, akkor többször vitt el a mentő a kórházba, annyira durvák voltak. És ekkor már nálam az injekció volt a hatásos.

De ha sokan ellene is vannak, én nem voltam és nekem a fogamzásgátló oldotta meg a problémáimat. Bár ez neked nem feltétlenül jó ötlet, ha a korod még nem engedi, hogy ilyet szedj.

A másik, ami bevált volna, hogy ha rendszeres lett volna a ciklusom, de nem volt az, de ha neked az lenne, akkor a várható vérzésed előtti 1-2 napban már elkezdhetsz görcsoldót, fájdalomcsillapítót szedni és akkor nem lennének olyan durvák, mikor megjön. Nekem ezt is anno a nőgyógyászaton ajánlották.

2013. jan. 30. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat..:) Nekem sem rendszeres a ciklusom..vagyis nem tudok előtte pár nappal szedni gyógyszert..18 éves vagyok és ha más megoldás nincs inkább szedek fogamzásgátlót..mert ez szörnyű..nem bírok felkelni..csak fekszek és fetrengek az ágyban..izzadok, sírok közben majd megfagyok..tiszta rémálom..
2013. jan. 30. 15:03
 5/11 anonim ***** válasza:
78%
Nekem sosem voltak görcseim, csak az utóbbi 1-2 évben alakult ki. A pasim találta ki a megoldást rá (persze gyógyszer mellett). 2 literes flakonban hoz meleg vizet, azt teszem a hasamra. Enyhülnek a görcsök, aludni is tudok.
2013. jan. 30. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
40%
A várt menzesz ELŐTT 2 nappal kell elkezdeni a nem szteroid gyulladásgátlók szedését. (pl apranax, xilox),
2013. jan. 30. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
85%
nekem is nagyon görcsölt, amíg el nem kezdtem inni kamilla teát. amikor megjön, akkor kezdem el inni, az első három napban iszom napi 1-2 bögrével, és azóta nem is fáj (max csak egy kicsit) nekem nagyon bevált!
2013. febr. 1. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
vigyazz a fogamzasgatlokkal,mindenkepp menj el nogyogyaszhoz majd o segit ..enis voltam,felirt valami fogamzasgatlo tablettakat,amikor elkezdtem szedni legelso alkalommal hat nem is tudom komolyan azthittem,hogy ha akkor nem halok meg akkor soha.. rettenetes volt mindenem fajt aztan abbahagytam.. a kamilla tea amugy tenyleg nagyon jo meg en altatot szedek,alvas kozben nem olyan elviselhetetlenek a gorcsok
2013. ápr. 17. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Csinalj legalabb 50 en felulest. Nekem bejott
2015. dec. 19. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
100%
Nekem algopirin szokott segiteni.. (Igaz eleg eros fajdalom csillapito de ez a legjobb nekem) 👌
2016. ápr. 25. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!