Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Néhány alkalommal amikor nagy...

Néhány alkalommal amikor nagy wc-re megyek fáj ha kitörlöm. Mitől lehet ez?

Figyelt kérdés
2008. jún. 3. 18:10
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha sokat jársz WC-re (pl naponta 3szor) akkor eléggé természetes hogy fáj, hisz többet van "használva" és egy idő után fájni kezd. Pl amikor az embernek megy a hasa, végső stádiumban már nem is bírja az ember kitörölni, nekem mikor legutóbb ment a hasam a végén egyszerüen felálltam törlés nélkül és beálltam a zuhany alá.

Ha nem jársz sürven WC-re nagydolgozni, akkor nem tudom mitől fáj... ha mikor ülsz az nem fáj, akkor nem hiszem hogy aranyér.

2008. jún. 3. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
igen mikor ülök akkor nem fáj szerencsére.Nincs hasmenésem úgy hogy nem tudom mi ez. Köszönöm azért.
2008. jún. 4. 09:35
 3/4 anonim ***** válasza:
A fájdalom lehet vébélrepedéstől (fissura). Ez főként akkor jelentkezik, ha sokszor van az embernek székrekedése. A tüneteit össze szokták keverni az aranyeres panaszokkal. Ha valakinek végbél fissurája van, akkor a WC-zés nagyon vagy kevésbé fájhat, mivel a berepedés - függetlenül attól, hogy kemény-e a széklet vagy sem - állandóan fellazul és ki is vérezhet. Mivel az ember jobb esetben naponta jár kakilni, minden egyes alkalommal sérül a berepedés, nincs ideje begyógyulni, így fájdalmas lehet a székelés. A javaslatom az, hogy forduljon orvoshoz, mert kb. 2 hét alatt meg lehet gyógyulni, és a kakilás sem fog fájni.
2008. jún. 16. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Elfelejtettem az előbb leírni, hogy proktologushoz kell fordulni. Proktologus sebész orvos. A sebészeten van külön proktológia.
2008. jún. 16. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!