Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Menstruáció előtti viszketés?

Menstruáció előtti viszketés?

Figyelt kérdés

Ez a második alkalom hogy menstruáció előtt kb úgy egy héttel viszket és néha ég odalent...mivel még elég fiatal vagyok (13éves) nem nagyon mennék nőgyógyászhoz de hallottam hogy vannak ilyen panaszok menstruáció előtt:) De amint megjön azzal együtt a viszketés és az égés el is múlik.Hogyan tudnám ezt kezelni??Mert hát ugy nem egy kellemes dolog :))

13/L



2013. jan. 30. 18:25
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez sajnos nagyon valószínű hogy gomba. nekem is pont igy volt hogy mensi elött pont egy héttel jött elő, utána 3 hét nyugi. Mivel a menstruációd kitisztítja valamennyire a hüvelyedet nincs tünet de idöval ujra elterjed annyira hogy tünetet okozzon. Ezt kezelni kéne mert akár komolyabb gyulladás is lehet belőel. Szólj Anyukádnak, esetleg próbáljátok meg a canestent bár az a legtöbb esetben nem elég, hanem gyógyszeres kezelés kell. Ha el is mész nőgyógyászhoz nem kell félned, csak épp hogy rád néz a hüvelyed bejáratánál már látni fogja ha gomba. Nem fog benyulni meg ilyenek. Van tiniambulancia és női orvos is.
2013. jan. 30. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
okéés :) köszönöm a választ :)
2013. jan. 30. 22:25
 3/6 anonim ***** válasza:
Sajnos ha baj van, mindegy, hogy hány éves vagy, el kell menni nőgyógyászhoz menni, mert ha elhanyagolod a kisebb bajt, akkor abból lehet nagyobb baj, amit már nehezebb kezelni.
2013. jan. 31. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Menstruáció előtt megváltozik a hüvely kémhatása (savasabb lesz), ez okozhat irritációt és ha ez néhány napnál tovább nem áll fenn, akkor nem kell vele semmit csinálni.
2013. jan. 31. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Menj gyerek, vagy tini nőgyógyászatra, ott feltehetőleg nöi orvossal találkozol, aki elött talán kevésbé szégyenkezel.
2013. jan. 31. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :) amugy ma mér alig éreztem hogy viszketne :) majd megfigyelem a következő menstruációnál hogy megint akkor jön-e elő :)
2013. jan. 31. 16:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!