Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A zöld teában is van koffein?

A zöld teában is van koffein?

Figyelt kérdés
Pajzsmirigy alulműködéssel diagnosztizáltak -és amikor mondtam hogy a pulzusom néha elég magas azt mondták hogy ne igyak kávét.(Reggel szoktam egy felet inni)Gondoltam áttérek a zöld teára. De lehet hogy abban még több van.

2013. febr. 3. 11:44
 1/2 anonim ***** válasza:

Abban is sok koffein van (tévhit, hogy nincs).

Viszont jobb, mint a kávé, mert ha zöld teát iszol, akkor a koffein lassan szívódik fel, sokáig hat, és fokozatosan ürül ki. Tehát hosszabb ideig vagy friss, de nem "ver be" a szíved.

A kávé meg olyan, hogy hirtelen feldob, szapora a pulzudos, aztán kimegy belőled az egész, és punnyadt leszel.


Nyugodtan igyál zöld teát. Vagy esetleg próbáld ki a fehér teát, ha nem a koffein miatt akarsz inni, hanem csak a teázás öröme, íze miatt.

2013. febr. 3. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

"Viszont jobb, mint a kávé, mert ha zöld teát iszol, akkor a koffein lassan szívódik fel, sokáig hat, és fokozatosan ürül ki."


Tévedés, pontosan ugyanúgy szívódik fel, mint a kávéban, és pontosan ugyannaiy a felezési ideje is. Te kevered a koffeint a teofillinnel.

2013. febr. 3. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!