Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért nem menstruálok?

Miért nem menstruálok?

Figyelt kérdés

Eddig hatszor menstruáltam 2010.dec. eleje,2011.szept eleje,2011.dec.12 körül,2012.febr.26,2012.ápr.18-21.,2012jún.12-15

már azt hittem kezd beállni,hogy lesz kéthavonta,de azóta SEMMI.Már 7 hónapja egyszer sem volt.Mi lehet ennek az oka?

Jelentős testsúlyváltozásom volt azóta,az elmúlt 2 évben 102-ről 83 kg-re fogytam,és továbbra is fogyókúrázom(90 napos). Májusban leszek 17 éves. Kezdek nagyon megijedni, hogy miért nincs már ennyi ideje.Mi lehet a baj?



2013. febr. 3. 22:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Valószínű, hogy a jelentős súlyvesztés az oka. Ha nagyon aggódsz, akkor menj el nőgyógyászhoz.
2013. febr. 3. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
a fógyó kúra is okozhatja és hormon probléma is amire azért is angy az esély hogy ennyire túlsulyos vagy. Lehet hogy nem is ezzel a módszerrel kéne fogyókúráznod én ismerek pár embert akinek gondja lett belőle, korház stb. Ott mondták is az orvosk hogy ezt azonnal abba kell hagyni mert nagyon egészségtelen. Én elmennék egy endokrinológushoz és ha kiderül valami mondjuk Inzulinrezisztencia akkor ha az kezelve van akkor még jobban fogsz fogyni, mellesleg nem ilyen egészségtelen módszerrel.
2013. febr. 3. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi fogyókúra akart lenni.
2013. febr. 3. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
60%
A fogyókúra nagyon gyanús.
2013. febr. 4. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
A vércukorszintemet nemrég mértem,és rendben volt.
2013. febr. 4. 20:17
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
A PCOS-t nem a vércukor szintből nézik. Hanem terheléses inzulin vizsgálattal. Csak az mutatja ki.
2013. febr. 4. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
mikor jött meg először egész pontosan? akkor hány kiló voltál és mikor kezdted a kúrát?
2013. febr. 5. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
őőő...szégyenlem magam de nem tudom pontosan,mert utólag próbáltam visszaemlékezni,nekem nem szólt senki,hogy ezt írni kéne,szóval pontosan csak az utolsó kettőt írtam fel. :/ és ha ez viszonylag pontos,hogy 2010 vége az első alkalom,akkor 14,5 éves kor körül... és akkor...valahol 95 kg körül lehettem talán... azt tudom,hogy 2011 nyarán kezdtem a fogyókúrát,és akkor 102 kg voltam. Azon a nyáron fogytam 10 kg-t,meg a 2012-es nyáron is tízet...nagyjából,mert közben vissza is jött,de aztán megint sikerült visszatornászni. még egy előbbi válaszoló írta,hogy az is lehet a baj,hogy nem jó módszerrel fogyok. nos,ez lehetséges,sokan szidják a 90 napost... nekem bevált,és nem értem miért lenne egészségtelen,mert ilyenkor sokkal több gyümölcsöt és zöldséget eszem,és sokkal kevesebb szénhidrátot,de a napokra felosztva mindent amit amúgy is ennék.
2013. febr. 5. 23:29
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát én csak azt tudom hogy két ismerösöm is került már kórházba miatta és ott le is állították róla őket azonnal. Én mindenképp nézhették egy terheléses inzulint a sulyodra és a rendszertelen mensidre való tekintettel e biztos megnéznék! Ha ott van a gond komoly következményei is lehetnek! Ismerek egy lányt aki hasonló súlyú volt mint Te amikor kiderült az IRq nála 300 föllépni volt a 120 kérdése, legrosszabb esetben 50 alatt kell lennie de ajánlatos 25 alatt lennie inkább. Ő ekkor már a cukorbetegség küszöbén állt! Persze nem biztos hogy Neked is itt van a problêma de valami tuti van mert attól hogy többet eszik valaki mint kellene mêg nem hízik amennyire ilyen fiatalon! Jobb utána járni amíg nem késő!
2013. febr. 6. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
akkor most endokrinológushoz kell mennem,vagy nőgyógyászhoz,és majd ő tovább küld az endokrinológushoz?
2013. febr. 6. 14:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!