Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha kiderül az inzulinreziszten...

Ha kiderül az inzulinrezisztencia a doki azonnal felír metformin-t? Vagy még tovább vizsgálódik a súlyosságát illetően?

Figyelt kérdés
2013. febr. 7. 09:23
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
amikor az IR kiderül, akkor az értékek is nyilvánvalóak már a doki számára, hiszen a vérvétel nem csak azt mutatja meg, hogy az IR jelen van, hanem a 3 vérvétel eredményét is tisztán látja a doki. Nincs szüksége további vizsgálatokra, pontosításra, mert a vérkép adja a legpontosabb eredményt. Ha szükséges, ír fel Metformint, meg e mellett kezdődhet a diéta, aztán 3 hónap múlva újabb vérkép és így látja ,hogy jól működik-e a gyógyszer vagy változtatni kell az adagoláson, esetleg gyógyszert kell váltani.
2013. febr. 7. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Most nagyon izgulok, mert lehet, hogy végre megtaláltuk az okot, ami miatt nem jön a baba. Rögtön dokit is váltottam, mert igazából én keresgéltem a neten és találtam meg, hogy el kéne menni ezt kivizsgáltatni, az endokrinológusom, aki 5 éve kezel pajzsmirigy alulműködéssel, semmit nme csinált csak a TSH-mat nézte állandóan... szerinted ez normális? Ha én nem megyek utána laikus fejjel akkor sosem derül ki?
2013. febr. 7. 09:53
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos gyakori amit írsz. De szerencsére a meddöségi központokban már egyre gyakrabban nézik. kizárják az IR-t, mert nagyon gyakori probléma. Viszont ha ez a baj nem elég a gyógyszeres kezelés, és ez örökre megváltoztatja valamennyire az életedetmivel ez egy gyógyithatatlan betegség egyenlőre. Ha sikerül a baba akkor is kell tartani azt az életmódot még ha em is annyira szigorúan. De persze függ a betegség sulyosságától is.
2013. febr. 7. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Igen, igen, már el is kezdtem a diétát, bár ez a napi 5szöri étkezés még nehezen megy, de csinálom (a baj az h pajzsmirigyalulműködéses vagyok, és ezért reggel nem ehetek és ihatok SEMMIT a gyógyszer bevétele után fél órát,...). A sporttal eddig sem volt hiba :)

Nagyon köszönöm, hogy írtál!

2013. febr. 7. 10:21
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

első vagyok

én is így vagyok, magamnak kerestem dokit, mert eddig ne mhaladtunk előre, csak egy helyben toporogtunk évekig, bár szerencsére nálunk van két picúr, akik első "hívásra" jöttek is, tehát legalább ez nem nyomaszt

én is korábban kelek emiatt, mert sajnos az alulműködéses gyógyszernek tényleg kell fél óra, gáz, de meg lehet szokni idővel

drukkolok, hogy mielőbb kopogtasson az a gólya Nálatok is

2013. febr. 7. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Kedves első!

Köszönöm, én pedig gratulálok a picikhez! Már én is kitaláltam, hogy fél 6kor csörögjön az óra, beveszem a pajzsmirigyes gyógyszert és visszafekszem. A férjem nagyon élvezi, ő még rosszabb alvó nálam.

Így a hőmérőzés időpontját is átpakolom akkorra, és minden klappolni fog :D

2013. febr. 7. 11:09
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi a hormon eredményekkel elmentünk az endokrinológushoz, amikor beírta az asszisztens hölgy az adataimat kapásból kérdezte, hogy volt e anyagcsere probléma, mondtam hogy igen, fél évig cukormentesen étkeztem, átültem a dokihoz, írta is fel a Merkformint, a recepttel együtt meg nyomta a kezembe a vérvizsgálatra a papírokat meg küldött a dietetikushoz. Csak pislogtunk, hogy még egy cukormérést se csinált, úgy adott gyógyszert, de mint kiderült igaza volt. Olyan inzulin szintet produkáltam, hogy a dietetikus majdnem leesett a székéről. Mondta hogy erre azonnal gyógyszer kell, nem elég a diéta és a sport. Mondtam hogy már szedem,köszönöm. Nagyon rutinos volt a doki az IR-PCOS dologban, mint kiderült.. Szerencsére nálam időben elkapták, és nem már baba-ügyben derült ki a dolog.

Sok sikert neked, a legfontosabb, hogy ne stresszelj! -ha jól diétázol meg betartod a szabályokat, akkor idővel (jó pár év, de az is jobb mintha örökké kéne) talán el lehet hagyni a gyógyszert! -engem ezzel vigasztalt a dietetikusom. neki már rég óta nem kell :)

2013. márc. 2. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!