Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ez a vérnyomás normális?

Ez a vérnyomás normális?

Figyelt kérdés

3-szor megmértem, és ez a 3 érték jött ki


88/57 pulzus: 64

110/40 pulzus:92

100/85 pulzus:65


Mivel a első nagyon alacsony volt, csináltam 20 guggolást, utána lett a 110/40 és nagyon megijedtem!

Ez normális szerintetek? Vagy túl hamar mértem meg a guggolások után?

Lehet köze ahhoz,hogy pánikbeteg vagyok és antidepresszánst ill. nyugtatót szedek?

A vérképem és az EKG-m is jó lett, de ez a 40-es alsó érték nagyon ijesztő,és nem is vagyok azóta jól,vagy csak bebeszélem?

Előre is köszönöm a válaszokat! 23/L



2013. febr. 10. 13:26
 1/5 QueenRavenna ***** válasza:
milyen vérnyomásmérővel mérted ezeket? elemessel? akkor ne csodálkozz, hogy hülyeségeket mér össze-vissza.
2013. febr. 10. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Elemes,digitális!
2013. febr. 10. 13:29
 3/5 anonim ***** válasza:
az alacsonyabb vérnyomás lehet a gyógyszerek oka, de am az is lehet, hogy nem mért éppen jól a vérnyomásmérő (gondolom digitálisat használsz). Ha az EKG-d, stb jó, akkor szerintem jó ez, sporttal lehet ezt emelni, am meg az alacsony vérnyomás sokkal jobb mint a magas, szóval emiatt ne aggódj, nincs semmi baj!
2013. febr. 10. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én sem szeretem a digitálist, minden befolyásolja:légvétel , a kar testhelyzete, milyen szorosan teszed fel a mandzsettát stb. A csuklós pláne nem mér jól. Anyukámnak van ilyen felkaros, ha 5x mérjük mindig mást mutat, bár nem ilyen nagy eltérésekkel.

Mennyi folyadékot iszol? Ha üresek az erek akkor lehet ilyen alacsony alsó érték. Sportolsz rendszeresen? Ülő munka, edzetlenség, tunyulás is ledálja a keringést, pang a vér a vénákban. Előbb lesz pl trombózis az alsó végtagokban stb.

2013. febr. 10. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hát hetente 3szor sportolok,és igyekszem sokat inni! Elvileg nincs szervi bajom, de 25ikére kértem beutalót a kardiológára, mert nekem főleg mellkasi pániktüneteim vannak,és szeretnék tényleg mindent kizárni,hogy tényleg kzárólag pszichés eredetű a betegség. Egyébként a vérnyomásmérőm felkaros, nem csuklós!
2013. febr. 10. 18:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!