Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A 140/ 90 vérnyomás az magas?...

Fredi eke kérdése:

A 140/ 90 vérnyomás az magas? Mi egyáltalán a normalis manapság mert ugye mindenkint ér a munkahelyén stressz. Mi ma az elfogadott vérnyomás?

Figyelt kérdés
2013. jan. 6. 12:20
 1/8 anonim ***** válasza:
a 140 már kicsit magas. viszont a 90 nagyon magas az 60-70 körül kéne hogy legyen. és sajnos az a nagyobb baj ha az magas. Menj el a körzeti orvoshoz és kérdezz rá mi a teendő lehet fogsz kapni gyógyszert.
2013. jan. 6. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A 130/80 75 tarják ideálisnak,jónak .

Ez persze nagyon függ attól ki mennyi idős .

Egy 10 évesnek ez is magas lehet már.

Egy 45-50 körülinek ez is bőven elfogadható .

Amikor alkalmasságira megy valaki ,ott mindig magasabbat mérnek,mert mindenkiben ott az izgalom,jaj mit fognak még találni,megfelelek e ?

2013. jan. 6. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A normális vérnyomásnak több összetevője van .

Nagyban számit az alkat is ,kövér,sovány .

Az alacsony sokkal károsabb mint a magas.

Ha nekem olyan lenne,mint amilyet az első válaszoló írt,

állandóan támolyognék ,minta részeg részeg ember.

De a 70 éveseknek sem jó az. / bocs tapasztalat /

2013. jan. 6. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A 140/90 a high normál felső határa. Nem túl magas...mint ahogy egyből felkiált mindenki. A vérnyomás pedig alkatfüggő is. Nekem általános iskolában is 132-135/70-75 volt 12-14 éves koromban. Feleségemnek 90-95/50-55 állandóan, ha magasabb mindig fáj a feje...
2013. jan. 6. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem utoljára már 160-170/100 volt 95-ös pulzussal állandó jelleggel, de csak annyit mondott az orvosom, hogy akkor itt az ideje, hogy elkezdjek szépen szedni gyógyszert... Kivizsgálás semmi, ekg vagy ilyenek.

Most gyógyszerrel 135/75-80, ez már nekem jónak mondható, de szerintem jobb lenne 115-120/70 körüli érték, 65 körüli pulzussal.

Rokonom agyvérzést 220/120-nál kapott.

2013. jan. 6. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%
A vérnyomás normálértéke 120/80 Hgmm. Alsó és felső érték +/- 20 eltéréssel még tolerábilisnak számít. Figyelembe kell venni azt is, hogy eddig milyen volt általában a vérnyomásod, mert ha világ életedben 130/80 akkor ez semmit nem jelent, de ha 100/70-el élsz, akkor a 140/90 magas. A szituáció is számít amiben megmérték. Egyébként ha szubjektív panaszod nincs ami kapcsolatba hozható magas vérnyomással, akkor egy 140/90 Hgmm mért érték önmagában semmit nem jelent.
2013. jan. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nagyon számít, hogy mennyi szokott lenni.


Nekem egyszer pánik rohamnál 135-öt mértek, és a doki nő azt mondta, hogy ez rendben van. Én meg azt, hogy nagyon nagyon nem, mert alapból nekem 100/70. Az is csak jó esetben, mert gyakran 95 a felső.

2013. okt. 28. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Akár azt írták az eddigiek, hogy magas, akár azt, hogy nem, nem volt igazuk. :)

A 140/90 az pont a nem magas, de k* veszélyes kategória. Fizikailag tehát még nem tekinthető magasnak, ugyanakkor ez pont az az előszoba, amiből könnyű becsúszni a magas vérnyomásosok közé, mert a 140-et még nem akarja senki sem kezelni (mint ez feljebb is jól látszik).

A genetika meg a stressz egyáltalán nem indok, mármint a beletörődésre.

Az alacsony (e mondatban értsd: a magas lecsökkentve normálisra) vérnyomáshoz meg hozzá lehet szokni, ha az ember ad rá lehetőséget magának.

2015. máj. 19. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!