Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fájó sokszor lüktetésszerű...

Fájó sokszor lüktetésszerű has és sűrű fehér folyás nem viszket nem csíp. Alternatív gyógymódra lenne szükségem mert elegem van a magánorvosi tarifákból, vagy lehetetlen?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnék mindenkit hogy segítsen ha van valami hasonló tapaszatalata.

Eddigi életemben mindig volt valami nőgyógyászati nyavajám.

Az egyik a csípő vizelés,(hugyúti fertőzés bakteriális) ami főként nyáron jön elő, a másik pedig a lüktetőszerű hasfájás ami sűrű szinte krémszerű folyással párosul.(gomba)

Szinte már orvos is lehetnék, mert a mostani panaszomra ami szinte évente min2x előjön általában mycocist gino gombaellenese kapszula és (2 doboz azaz 6 kúp)Pimafucin hüvelykúp.

Nagyon szeretnék kipróbálni valami alternatív dolgot ami akár működhetne is.

Lehet a végén ismét orvoshoz kényszerülök, de legalább megpróbáltam.

Tudom hogy nem vagyunk egyformák és lehet ami neked jó az nekem nem, ezért kérek minden olyan nőtársam , hogy írja le neki mi vált be, hogy tudjak választani a lehetőségek közül.

Szerintetek ilyen szinteken segíthet a cickafark és társai?

Nézegetem itt a különféle intimmosókat , de vajon jó az ha oda bármit is beviszünk???????????

Tanácstalan vagyok, de inkább dühít hogy ezek a panaszok mindig előjönnek

Minden hasznos tanácsot és bíztatást megköszönök


2013. febr. 13. 09:20
 1/6 anonim ***** válasza:

Amikor kezeltek, akkor minden esetben csináltak tenyésztést?

Ha van párod, akkor őt is minden esetben kezelték veled párhuzamosan?

Amikor túl voltál a kezeléseken, csináltál hüvelyflóra helyreállítást?

Figyelsz az alapos higiéniára? Vagyis wc előtt és után mindig alaposan kezet mosol? Jársz esetleg nyilvános helyen fürdőbe, strandra, stb...Mert ott lehet még igazán fertőzéseket összeszedni. Milyen fehérneműt hordasz? Mert a tanga, illetve a nem pamutból készült fehérneműk nem jók. Kádban fürdesz vagy zuhanyzol? Mert a zuhanyzással is elkerülhetőek jobban a fertőzések.

Ugyanis ezek a leggyakoribb dolgok, ami miatt az embernek újra meg újra fertőzése lesz.

Talán előbb ha gond van orvos, majd tenyésztés, utána célzott kezelés, a végén pedig hüvelyflóra helyreállítás és persze az óvatosabb életvitel kialakítása.

2013. febr. 13. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors, választ, de hidd el ezeken már túl vagyok nagyon is.

Úgy gondolom így beskatujázva hogy nincs tanga meg nincs fürdő.... stb élni lehet, de nem egy idiótaként szeretném élni a mindennapjaimat.

Legutóbb a férjem is beszedett egy adag antibiotikumot , szegény lehet fölöslegesen.

A poén az egészbe hogy volt tenyésztés és nincs semmi.

Úgy gondolom pedáns vagyok és lehet túlságosan is, a kézmosás alap, de sztem nem itt van a gond.

Legutóbb rengeteg cysztát találtak a petefészkemen, a doki azt mondta hogy a hormonháztartásom felborult.

Fogamzásgátlót kell szednem, aminek nagyon ellene vagyok, de végül is utolsó panaszom 3 hónappal ezelőtt volt.

Lehet hogy csak az immungyenge időszak miatt szedtem össze valamit, ami egyébként egy nőnél tök norma, vagy elkezdődött az antibiotikum egyik mellékhatása, miszerint újra gombásodásra vagyok hajlamos???

Édes istenem komolyan mondom ez őrjítő,

Te mit gondolsz az intimmosókról?

Nekem még régen egy doki azt mondta hogy oda bevinni bármit is nem szabad

2013. febr. 13. 09:55
 3/6 anonim ***** válasza:

A hüvelyflóra helyreállításról nem írtál.

Vannak kifejezetten ilyen hüvelykúpok, hüvelytabletták, amiket ilyenkor mindig kell használni, ha használtál bármilyen gyógyszert, amit fertőzésre kaptál. És itt most nem csak a nemi fertőzésekről, hanem egy megfázásra kapott antibiotikumos kúrára is igaz.

Mert a fertőzésre kapott gyógyszerek, antibiotikum, gombaölő szerek mind mind felborítják a hüvelyflóra egyensúlyát, aminek egyik jelentősége abban rejlik, hogy véd a fertőzések ellen. Ha ez fel van borulva, akkor egyrészt a saját szervezet generál egy fertőzést, majd gyulladást, hiszen olyan gombák szaporodnak túl, amik egyébként is ott vannak, de elszaporodott formában már fertőzést és gyulladást okoznak, illetve nincs ami védjen a fertőzések ellen.

És bármilyen hihetetlen, de a felborult hüvelyflóra is tud olyan tüneteket okozni, mintha fertőzésed lenne. És lehet hogy az orvos kapásból adja a gyógyszert, pedig csak 1 hetes hüvelyflóra helyreállító kúrát kéne csinálni.

Erre mindig figyelj, ha bármilyen fertőzés miatt gyógyszert kapsz, akkor használj ilyet. Ha szájon át szedhető gyógyszert kapsz csak, akkor azzal párhuzamosan használj ilyen helyreállító kúpot vagy tablettát. Ha pedig helyileg, akkor pedig a kezelés végeztével.

Sokan ezt nem tudják vagy nem csinálják és azért szenvednek állandóan.

2013. febr. 13. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az intim mosakodóknak is egyébként ez a céljuk, hogy külsőleg egy olyan környezetet biztosítsanak a nemi szervnek, hogy védje a fertőzések ellen. Csak hát belülről sem ártana védeni, nem csak kívülről.
2013. febr. 13. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Igen természetesen használtam a drága Gynoflort ilyen fehér kemény hüvelytabletta.

Lehet most tényleg csak annyi van hogy gyenge az immunrendszerem.

Ami aggaszt az a mély hasfájás ilyen menstruációszerű lüktető, ami gyulladásra utal. mert a folyás nem is érdekelne egyébként annyira kenőcsös hogy kivül nem is látod.

Ezt is úgy tudtam hogy a jó multkorában ugye elmentem az orvoshoz mondtam hogy fája hasam, és amikor a kacsával megvizsgált mutatta a kacsa végén ezt a krémszerű dolgot, amire azt mondta csúnya gombás fertőzés.

Szóval tegnap megbizonyosodtam hogy van e bent valami és hát igen....

Most csak azon gondolkodom vajon elmúlik e akár egy ilyen helyreállító kúrával és teákkal vagy mindenképpen kúp kell.

Ja egy fontos dolog az intim mosókkal kapcsolatban.

Nagyon fura de én vakaróztam tőlük használtam a lactacydot, meg valami másik nevűt arra nem emlékszem.

próbáltam a a Dr organikos teafás mosót is attól nem volt semmi

És nagyon furának fog hangzani de én oda csakis a lanolinos babaszappant használok, amit még anno a nagymamámnak egy régi már meghalt nőgyógyász javasolt:)

2013. febr. 13. 10:27
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem a Protexin Gynophilus hüvelykapszula vált be amúgy.

De ha most tényleg ilyen tüneteid vannak, lehet nem ártana egy orvosi vizsgálat tenyésztéssel, ultrahanggal egybekötve.

És utána minden más.

És igen, az immunrendszer felerősítése is kell, mert amúgy megint csak fogékony leszel az ilyen dolgok iránt.

2013. febr. 13. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!