Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Menzesz alatt higiénikusabb a...

Menzesz alatt higiénikusabb a szőrtelenítve?

Figyelt kérdés

eddig nem szőrtelenítettem, csak a bikinivonalat de zavar, hogy menzesz alatt a vér beleragad a szőrbe....

hajlamos vagyok mindenféle fertőzést elkapni így eddig nem akartam emiatt szőrteleníteni... de most elbizonytalanodtam



2013. febr. 14. 12:30
 1/7 anonim ***** válasza:
Inkább használj tampont, akkot ilyen probléma nem merül fel.
2013. febr. 14. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Fel kéne valamit fogni már végre.

Semmivel sem vagy igénytelenebb ha nem szőrtelenítesz.

Vagy másképp mondom. Semmivel sem higiénikusabb a csupasz punci mint a szőrős punci. A teljes borotválás csak egy divat. Ha valaki rendszeresen, és megfelelően tisztán tartja magát az lehet bokáig szőrős akkor is higiénikus marad.

Mondjuk a te problémádat meglehet oldani egy egyszerű művelettel is . Ha zavar a beragadt vér, akkor mindent egyes alkalommal amikor betétet cserélsz egy intim tisztító kendővel szépen le lehet takarítani..

(csak halkan jegyzem meg, hogy a nemi szerv szőrzetnek van egy bizonyos védelmi funkciója.. Nem hiba van az odateremtve..)

2013. febr. 14. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Tamponnnn
2013. febr. 14. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha hajlamos vagy fertőzésekre, mindenképp kerüld a teljes szőrtelenítést!


Most nem fejtem ki, itt már írtam róla:


http://www.gyakorikerdesek.hu/szerelem-szex__szexualitas__40..


17, 19-es válaszok.


Ha zavar, én is azt mondom, válts inkább tamponra!

2013. febr. 14. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
38%
A tamponnak épp úgy nincs köze a higiéniához mint a szőrnek! Egy szőrös punci is lehet ápolt és higiénikus, és a tampon pedig órákig a hüvelyedben van, ahol nagyon rövid idő alatt elkezdenek szaporodni a baktériumok, amik megfertőzhetik akár a méhed, vagy a petefészked, petevezetéked.
2013. febr. 14. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
33%

Kedves kérdező! Ahogy érzed.

Én szülés után szoktam rá, és nekem így sokkal könnyebb tisztában tartani. Nem csak a vér, de a különböző baktériumok melegágya is lehet a szőrzet..tegyél egy próbát, és meglátod, hogy lesz jobb. (a szőr úgyis vissza fog nőni.) Persze, ez csak az én véleményem, és nyugodtan hallgathatsz másokra, de leginkább magadra. :)

2013. febr. 14. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
63%

A szőr védelmet nyújt. Persze, beleragad a vér, de még mindig jobb, ha a szőrbe ragad, mintha végigkenődne a bőrödön lévő kis sebekben. Hiszen nem lehet úgy szőrteleníteni, hogy ne okozz hámsérülést.


Tampont meg főleg ne használj, ha hajlamos vagy fertőzésekre. Ugyanis a hüvelyben jó esetben savas a pH, és pont ez akadályozza meg azt, hogy a kórokozók elszaporodjanak. A vér pH-ja ezzel szemben közel semleges, ráadásul tele van cukorral. Ha ez a jó kis semleges, cukros cucc ott pang a hüvelyedben, na attól fognak aztán igazán elszaporodni a kórokozók...

2013. febr. 14. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!