Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A tampon higiénikusabb mint a...

A tampon higiénikusabb mint a tisztasági betét? Esetleg a tampon kényelmesebb is? Melyik jobb?

Figyelt kérdés
Eddig még csak tisztasági betétet hordtam és nem tudom, hogy átáljak-e a tamponra. Főleg, hogy most már lassan-lassan jön a nyár is, és azt hallottam, hogy azt strandon is lehet viselni.
2011. febr. 26. 13:52
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem menstruálsz nem szabad tampont használni.Nem is tudom,hogy jutott eszedbe :D Egészségügyi betét helyett lehet,és szabad tampont használni!!!
2011. febr. 26. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A tisztasági betét a mindennapokra van

Intim betét higiénikusabb, mint a tampon, azt csak akkor jó igazán, ha addig használod, amíg strandolsz, vagy ha dög meleg van és beizzad a betét, nyáron, vagy olyan ruciban akarsz menni, amiben nagyon látszana, de sűrűn cseréld.



OFF: http://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__egyeb-kerdesek..

2011. febr. 26. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

1. válaszoló: De menstruálok. Nem tudom miből szürted le azt, hogy nem. :)

2. válaszoló: Hogy érted, hogy mindennapokra? És köszi a többi tippet.

Akkor ezek szerint a tisztasági betét, egészségügyi betét és az intim betét egy és ugyanaz? Csak hogy értsem.

2011. febr. 26. 14:51
 4/7 anonim válasza:
100%

A tisztasági betét az a kicsi és vékony betétke, ami arra szolgál, hogy ha netán van némi folyásod (két menstruáció között vagy a menses elején végén) ne kenje össze a bugyidat.

Az intim betét a menstruáció alatt használatos aminek erősebb a nedvszívóképessége, ez nagyobb méret. (pl always ultra).

A tampon használata praktikusnak tűnhet, de hosszú távon számos nőgyógyászati probléma kialakulását okozhatja, ezért csak akkor érdemes használni, ha muszáj.

2011. febr. 26. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
57%

Egészségügyi betétnek nevezik a tisztaságit, az inkontinencia és az intimet együtt, ha jól tudom.

A tisztasági a bugyiba minden nap, hogy a kis fehér folyás ne a bugyira menjen, az intim meg a mensesre való.

Az inkontinencia meg idős korban, ha vizelettartási problémák vannak, plusz szülés utáni erős vérzésre szokták használni, az már majdnem pelenka, de ez még téged nem érint.

2011. febr. 26. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! :D
2011. febr. 26. 16:40
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok akkor sorry,csak onnan gondoltam,mert általában a tisztaságibt-t nem hasonlítják össze a tamponnal,mert más más célból használjuk őket. (:
2011. febr. 27. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!