Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Menstruációs zavarok milyen...

Menstruációs zavarok milyen betegségekre utalhatnak?

Figyelt kérdés
nekem több éve össze-vissza van meg a mensturációm. általában hónapokig nem jön meg, max egy vagy két napra, de ritka.. állítólag lehet hormonzavartól, vagy pajzsmirigytől vagy egyéb mástól.. de mégis honnan jöhetnék rá hogy mi lehet? még nem tudok laborvizsgálatra menni meg hasonlókra egyéb okok miatt, csak majd kb egy hónap mulva, de addig is szeretném megtudni hogy mi lehet ez. így nem is lehet terhes az ember? vagy okoz valami károsodást az ilyen probléma?
2013. febr. 15. 14:20
 1/7 anonim ***** válasza:

laborral lehet kideríteni, més lehetőség nincs, hormonlaborra lenne szükséged

lehet így is terhes az ember, ha a menstruációt peteérés előzi meg, erre ne apellálj, hogy így akkor nem kell védekezni, kell

okozhat kárásodást, bármilyen betegség miatt rendszertelen a menstruációd, kezeletlenül nem javulni fog, hanem romlani, ami további szervek, szövetek károsádását okozhatja, tehát amint tuod, kezd el a kivizsgálást, mert ez magától nem fog helyrejönni, a várakozással csak rosszabb lesz a helyzet és a kivizsgállás is hosszadalmas

2013. febr. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

LÁtatlanban senki nem tud mondani semmit de ha már felnött vagy vagy sok éve meg van már be kellett volna állnia, mivel nem igy van szinte biztos hogy valami hormonális probléma áll a hátterében. Mindenképp ki kell vizsgáltatni. Endokrinológushoz menj ne nőgyógyászhoz.

Sok féle hormon probléma létezik de a mai orvos tudomány mellett szinte mindenkinek siekrül összehozni egy babaát. Még ha évekbe is kerül, na meg sok pénzbe, vizsgálatba de szinte midnenkinek sikerül. Van akinek hamar sikerül komoly hormon betegség mellett is. Minden ember más.

2013. febr. 15. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ! én nem arra gondoltam hogy így nem kell akkor védekezni, hanem pont ellenkezőleg. szeretnénk már babát, de így nem tudom hogy belevágjunk e.. de akkor szerintem várunk még és kiderítjük hogy mi i a gond.. az biztos hogy kb másfél éve derült ki hogy autoimmun betegségem van (ízületi gyulladás formájában), és gondoltam rá hogy lehet hogy pont emiatt a nőgyógyáaszti problémám miatt alakutl ki, mivel már tényleg kb 10 éve vannak ilyen problémim de a nődokim sosem csináltatott nagyobb vizsgálatokat mindig csak gyógyszeres kezelést kaptam.. de akkor majd az új doki segít ezzel a laborvizsgálattal és hasonlókkal..
2013. febr. 15. 14:40
 4/7 anonim ***** válasza:

első vagyok

akkor rosszul értettem, nem akartalak megsérteni

én várnék az endokrinológus által kiértékelt leletre és a gyógyszerezésre tervezett terhesség előtt, mert ha pl pajzsmirigy gond van, akkor nem mindegy ,hogy a kezdeti terhességnél milyne tsh értéked van, ha nem megfeleő, könnyen lehet belőle vetélés

állítsa be a doki a hormonok normofunkcióját, de számíts arra lelekileg, hogy ez egy hosszú folyamat, nem fogja 2-3 hónap múlva azt mondani, hogy gyógyultnak vagy tekinthető, lehet babázni

általában 1 év, mire kiderül, hogy valóban megfeleő a szervezetednek az a gyógyszer, megfelelő az adagolás, hól reagál rá a szervezeted. Legalábbis pajzsmirigynél 1 év.

2013. febr. 15. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Azért sem árt elöre kideríteni mert van aki teherbeesik bizonyos betegséggel pl PCOS de el is vetél pár héten belül. Sokaknak igy derül ki hogy volt X vetélése és akkor kezedenek el vizsgálódni, hogy miért van az hogy teherbe esik simán de nem marad meg. Alap meddőségi kivizsgálás kb 2-3 hónap.
2013. febr. 15. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ja és nem hinném hogy ettől alakult ki az autoimmun betegséged.
2013. febr. 15. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A menstruációs zavar önmagában véve egy súlyos betegség.
2013. febr. 18. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!