Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nagyon erős a mensim és már...

Nagyon erős a mensim és már elegem van a betétből, szerintem nagyon gusztustalan sokszor átázom. Tampont használnék de nem merek, tippek?

Figyelt kérdés
az a baj h attól félek h nem tom majd kihuzni de szivem szerint azt használnék mert sokkal jobbnak tűnik mint örökké a betét meg átázok meg ilyenek. pár osztálytársam tampont használ és nekik sokkal jobb. anyám szerint 13 évesen korai még meg h ő se használ tampont de utálom a betétet. szerintetek mit csináljak? maradjak a betétnél vagy tampon?? kinek milyen tapasztalata van velük? kort is írjatok köszi. ja meg melyik a legjobban nedvszívó betét? köszii:)
2013. febr. 20. 12:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Kihúzni mindig kitudod :) Ha esetleg elszakadna, akkor is az izmaiddal ki tudod tolni.
2013. febr. 20. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is erős a menstruációm, és tampon+ betét mellett is van hogy átázom. Ha nagyon erős a menstruációd akkor nem árt tampon mellett betét is. De én is korainak tartom a tampon használatát 13 évesen. Próbáltad már az éjszakai betét használatát. Nem vastagabb mint a sima betét csak hosszabb. Én azt használok, és azóta nem ázom át..
2013. febr. 20. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
90%
Átázás ellen más betétet kell használni. Hosszabbat, vagy vagy vastagabbat, vagy is-is. Tampon ügyében nem tudok mit mondani, én semmi pénzért nem használnám.
2013. febr. 20. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem is korai 13 évesen tampont használni. Én sem engedném a lányomnak. Még be sem állt rendesen a vérzésed mennyisége, általában az első időben tényleg elég nagy mennyiségű, de később változni fog. És szerintem a betét sokkal tovább bírja, mint a tampon. Persze ilyen esetben a betétet is gyakran kell cserélni, és akkor nem fogsz átázni.
2013. febr. 20. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Soha, senkitől nem hallottam, hogy először lenne több a vér mennyisége. Inkább az a jellemző, hogy eleinte kevés, és nem fájdalmas a menstruáció, és csak aztán durvul be. Meg 13 évesen már igazán el tudja dönteni, hogy mit akar.

Ha adott egy 13 éves, aki 3 éve menstruál, az ne használjon tampont, de egy szintén 3 éve menstruáló 16 éves igen?

2013. febr. 20. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
90%

Nem tartom egészségi szempontból jó ötletnek a tampont sem 13 évesen, sem később. Az én nőgyógyászom kimondottan ellenzi, mert sokszor krónikussá váló fertőzések felelőse szerinte.

Az iskolai higiéniát ismerve, sem kezet mosni nem lehet rendesen, sem a mosdón lévő kilincsek állapota nem megfelelő és nem fogod tudni olyan tisztán feltenni, ahogyan azt kell. Emellett a hüvelyben is el tudnak szaporodni úgy kórokozók, hogy mindent jól csinálsz és mégis..

Alkalmi használatra jó a tampon, akár 13 évesen is meg lehet próbálni, ha anatómiailag megvannak az adottságaid ( a szűzhártya alakjától függ elsősorban). Érdemes akkor nekifogni, amikor erős a vérzés. A kihúzásnál azért lehet gond, mert megtelik, megvastagszik a tampon, a szűzhártya pedig csak egy darabig tágulékony. Ez benne van a pakliban.

Én a te korodban még nem tamponoztam, illetve egyszer titokban, de voltam annyira peches, hogy egy jó kis bakteriális fertőzést összeszedtem... Persze ez egyáltalán nem mindenkire igaz. Próba cseresznye..

2013. febr. 20. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Használj vastagabb betétet. Sőt ha kell, akkor tegyél be egy vastagot és egy vékonyabbat.
2013. febr. 20. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek :) utolsó: szoktam duplázni a betétet és úgy nem nagyon szoktam átázni. félek h tampon miatt valami fertőzésem lesz de télleg azt használnám. valahol azt olvastam (asszem ob tampon oldalán) h akár az első mensikor is lehet tampont használni. nem tom mit csináljak
2013. febr. 20. 17:48
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Én is 13 éves vagyok és amikor először jött meg én már egyből tamponoztam mert máshogy nem bírtam még északaival sem...... [link]


[link]


nézd meg ezt és dönts hogy melyik lesz neked a jobb :)

2013. febr. 21. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
77%
Én 13 évesen már használtam tampont, talán úgy a negyedik-ötödik menstruációmnál próbáltam ki. Semmi gondom nem volt vele. Nyilván van, aki kap tőle, de nem mindenki ilyen peches. Egyébként a betéttől is lehet kapni, mert a nedves betét kitűnő táptalaj a kórokozók szaporodására, és a nedves rész egyszerre érintkezik a végbélnyílással és a hüvellyel. Ott is simán átjuthatnak, ha valakinek nincs szerencséje.
2013. febr. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!