Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Abba hagyjam-e a gyógyszert,...

Abba hagyjam-e a gyógyszert, ha fájdalmaim vannak tőle?

Figyelt kérdés

Hétfőn voltam a nőgyógyásznál, aki azt mondta vegyes a problémám, de többet nem árult el, a kérdésemre sem. Úgymond: minek azt nekem tudni, úgyse érteném. Annyit kihallottam az asszisztenssel folytatott beszélgetéséből, hogy gomba és baktérium. A leleten az a diagnózis szerepel, hogy: A hüvely szubakut és idült gyulladása.

Két gyógyszert írt föl rá: Klion D100, Sumamed 250 mg

A kérdésem: Még csak a 3. gyógyszernél járok és a 2. hüvelytablettánál, de alhasi és mellkasi fájdalmaim vannak (amik a mellékhatások között is szerepeltek). Hagyjam abba a szedését és menjek vissza az orvoshoz, vagy szedjem tovább?



2013. febr. 20. 19:39
 1/10 A kérdező kommentje:
Annyit még hozzá tennék, hogy amikor megkérdeztem mikor kell vissza jönnöm a nőgyógyászatra, pl.: ha nem gyógyultam meg, arra csak annyit mondott vérig sértve, hogy ha szedem a gyógyszert, akkor meg fogok gyógyulni és nem kell többet vissza jönnöm.
2013. febr. 20. 19:42
 2/10 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__nok-egeszsege__40198..


Másnak is volt ilyen problémája! Mindenképpen hagyd abba! És keress ennél az idióta nőgyógyásznál jobbat, mert ez emberileg nulla!

2013. febr. 20. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2013. febr. 20. 19:56
 4/10 anonim ***** válasza:
hagyd abba! egyébként miért nem csinál egy tenyésztés? Csak írja fel a különböző bogyókat ami mindent kiöl utána persze hoyg újra kiújul mivel már a védekező rendszer is le van gyengülve. Eléggé elfásult lekezelő stílusú nődokihoz mentél.
2013. febr. 20. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
na igen. kértem időpontot a nődokihoz, hogy írjon föl másik gyógyszert, de csak egy hét múlva kaptam időpontot. Addig mit csináljak? Eléggé fájdalmas a "dolog", be van gyulladva és fáj. Addig várjak kezelés nélkül vagy mit lehet tenni?
2013. febr. 21. 12:57
 6/10 anonim ***** válasza:

szerintem addig próbálj ki vmiylen alternatív módszert. Pl a cickafarkos vagy körömvirágos űlőfürdővel vagy maga a cickafark tea kortyolgatásával enyhíteni lehetne a tüneteket,legalább a gyulladást csillapítaná(a bacit gombát nem írtja ki). Az irrigálást nem javaslom !

egyébként nekem vagy 3. alkalomig mindig gombát állapított meg gyógyszer rá de nem múlt el utána mondta hogy keevrt baci és gomba is van benne gyógyszer kúp rá de nem múlt el és végül elküldött tenyésztése tehát v. 6. alkalom után és ott kiderült hoyg egy bacifajta okozta a bajomat. És én szedtem feleslegesen a gombaölőket. Nagyon mérgest voltam az orvosra.

2013. febr. 21. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

nekem sem ez az első alkalom. Most, 3. alkalommal mondta, hogy vegyes.

Körömvirágot használok, az van itthon mér egy kicsi.

Meg megpróbálok rákérdezni a dokira, hogy nem nézné e meg rendesen, nem csak ránéz, gomba és kész.

2013. febr. 22. 07:44
 8/10 bensdorp ***** válasza:

A gyógyszert ilyen mellékhatásokkal abba kell hagyni, és visszamenni az orvoshoz!

Biztosan jól hallottad azt a gombát? Mert gombaölő szert nem kaptál, csak antibakteriálisat. Ha gombát hallottál, akkor addig egy kúra Canesten combit elhasználnék a helyedben.

A tenyésztés pedig állami intézetben nem olyan egyszerű kérdés. A legtöbb helyen a protokoll szerint először empirikus kezelést kell végezni (az esetek túlnyomó többségében hatásos, széles spektrumú antimikrobiális szerrel), és csak a fertőzés további fennállásával tenyészteni, majd az alapján specifikusan kezelni. Ennek sajnos financiális oka van, nincs keret minden apró fertőzés kitenyésztésére. Magánrendelőben és komolyabb tünetekkel, rendhagyó problémákkal persze más a helyzet - de a tüneteitek valószínűleg a legáltalánosabbak voltak, ezért is kaptátok azt a kezelést, amit.

2013. febr. 25. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

hát nálam nem volt ilyen probléma, az sztk-s doki adott beutalót a bőr és nemi gondozóba és ott vettek kenetet egy hét után kiderült hogy milyen baci volt a hüvelyben.

szerintem mindeféleképpen rá kellene a tenyésztésre kérdezni, néha úgy meg mondaná az ember az őszintét és úgy leosztaná az orvost de sajnos ilyet azért mégse lehet.

2013. febr. 25. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
elmentem megint, puffogott egy kicsit, hogy mi az, hogy a Kliontól fájdalmaim vannak, meg ez marhaság (kb 10p alatt kidumálták az asszisztenseivel). aztán adott egy másik gyógyszert. azt mondta, ha attól sem múlik el, akkor nem tud mit tenni. most várok. eddig semmi hatását nem érzem az új gyógyszernek.
2013. márc. 2. 12:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!