Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Amerikában milyen gyógyszert,...

Amerikában milyen gyógyszert, tea van felfázásra? A többi lent

Figyelt kérdés
Kb 2-3 hónapja folyamatosan úgy érzem, hogy fel vagyok fázva.Szedek cranberryt(tőzegáfonya), eleinte még használt, de mostmár azt sem érzem túl hatásosnak. Valaki ismer esetleg valami teát, gyógyszert (vagy valami házi gyógymódot)? Nagyon megköszönném.

2013. febr. 10. 04:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

en nem szorakoznek ezzel a helyedben mert ra fog menni a vesedre es az sokkal rosszabb lesz. (velem mar 2x megtortent) es nem lesz eleg a sima orvoshoz menned amit nem tudom miert nem akarsz, vannak olcso orvosok pl a walmartban is, hanem majd lehet hogy ejszaka kellesz menned az emergencyre a fajdalomtol, es az nem 100 dollar lesz, plusz meg utana a vizsgalatok. a fajdalomrol ne is beszeljek.


macrodantin (nitrofurantoin) jo ra amugy de hat azt fel kell iratni.

2013. febr. 10. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Mindenki azt mondta , hogy nagyon drága itt kint az orvosi ellátás. Nem rég óta vagyunk kint, nem ismerem a helyeket , orvosokat,az árakat. Esetleg tudnál valami pontosabbat mondani?
2013. febr. 10. 05:37
 3/15 anonim ***** válasza:

2-3 honap az mar gaz.


Amugy ha meg nem akarsz orvoshoz menni, akkor menj el egy Whole Foods-ba es vegyel cranberry juicet. Amit szedsz, gondolom az ilyen tablettas kiszereles es lehet, hogy fityuszt sem er.


A jo minosegu, 100%os cranberry juice az az igazi. Bar eleg draga, de legalabb tudod mit iszol. Az ilyen szololevel kevert, hozzaadott cukros lotty az nem jo.


Persze ezt higitva idd, tomenyen eleg durva ize van.


Ugyanakkor szedj C-vitamint, napi 5-6 grammot (nem miligram, hanem gram!), elosztva napkozben. Igyal minimum 2 liter vizet.


Keress vitamin/gyogynoveny boltokat es kerj teat, mondd, hogy urinary problems-re kell, biztos ajanlanak valamit!

2013. febr. 10. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Mennek dokihoz is , csak nem tudom a vele kapcsolatos dolgokat ,amiket leirtam.
2013. febr. 10. 06:02
 5/15 anonim ***** válasza:

A hólyaghurut leggyakoribb tünetei :

- Csípő vizelet

- Alhasi fájdalom

- Gyakori vizelési inger

- Zavaros, véres vizelet



A lányomnak néhányszor volt felfázásos tünete, akkor én az UROGIN tinktúrát vettem neki (a tőzegáfonya kapszulát is próbáltuk, de az hatástalan volt, az UROGIN-tól 3 nap alatt meggyógyult) :


UROGIN tinktúra


A készítmény sok olyan gyógynövény erejét sűríti magába, mely a népi gyógyászatban már számos alkalommal bizonyította hatékonyságát. Ilyen a medveszőlőlevél, a cickafarkfű, a csalánlevél vagy a mezei zsurlófű. A tinktúra vizelethajtó, valamint gyulladáscsökkentő hatású, továbbá fertőtleníti a húgyutakat is.

Alkalmazása gyermekeknél, vesebetegek, valamint epilepsziások esetében ellenjavallt.


Összetétel (10 ml adagoló pohárnyi készítmény):

0,25 g mezei zsurlófű, 0,4 g csalánlevél, 0,5 g apróbojtorjánfű, 0,5 g cickafarkfű, 0,6 g medveszőlőlevél, 0,25 g nyírfalevél keverék vizes-alkoholos (1:4) kivonata.


[link]


=== Gyógyteák ===


A felfázásos időszakban rendkívül fontos, hogy sok folyadékot vegyél magadhoz - naponta körülbelül két litert. Elsősorban szénsavmentes ásványvizet és gyógyteákat fogyassz. A sok folyadék átmossa a vesét és a húgyutakat. Mindezzel már önmagában is rontod a baktériumok megtelepedésének esélyét. Léteznek kimondottan hólyagvédő teák is. Ezeket fogyaszthatod megelőzési céllal is, ha a hűvösebb napokban gyakran szenvedsz felfázástól.


Csalántea

Vásárolhatsz filteres verziót is, de gyógynövényboltban is beszerezhetsz szárított csalánlevelet, mely gazdag vitaminokban és ásványi sókban. Egy maroknyi csalánlevelet forrázz le fél liter vízzel, hagyd állni 15 percig, majd szűrd le. Az elkészült forró italt ízesítheted mézzel és citrommal.


Zöld tea

A zöld teáról ismeretes, hogy antioxidáns hatásának köszönhetően fogyasztása rendkívül egészséges. Amerikai kutatók vizsgálatai alapján az is kiderült, hogy a benne található katechinek védik a gyulladástól a hólyagsejteket. Ha tehát gyakran szenvedsz felfázástól, a fekete teát cseréld le zöldre!


Cickafarktea

A cickafark forrázata antiszeptikus hatású, így elősegíti a gyógyulást. A kozmetikai ipar is előszeretettel alkalmazza jótékony tulajdonságát. Gyógynövényboltban vásárolhatsz szárított cickafarkot. Ebből egy púpos evőkanálnyit forrázz le négy deciliter vízzel, majd hagyd állni fél órán keresztül. Fogyaszd a teát naponta többször.


Medveszőlőlevél

A húgyutak gyulladásos betegségeiben alkalmazható antibakteriális hatású húgyúti fertőtlenítő, gyulladáscsökkentő. Huzamos alkalmazása kerülendő!

Alkalmazása: 1 teáskanál (2 g) drogot 1,5 dl hideg vízzel leöntünk, majd 6-12 óráig állni hagyjuk. Napi adagja 10 gramm. Készíthetünk belőle forrázatot is, de hideg vizes áztatással minimálisra csökkenthetjük a májat megterhelő anyagok kioldódásának mértékét.



A tőzegáfonya nekünk semmit nem használt, talán mert ezt elsősorban megelőzésre használják...

Az UROGIN tinktúrában levő gyógynövényeket talán be tudnád szerezni az USA-ban is, ezért másoltam ide az összetételét.


=======

FONTOS!

=======

Ha a tünetek néhány napon (1 hét) belül nem enyhülnek, mindenképpen fordulj orvoshoz, mert a hólyaghurutot okozó baktériumok könnyen feljebb kúszhatnak a szervezetedben – vesemedence-gyulladást okozva ezzel.

Az UROGIN leírásában is szerepel, hogy a készítményt legalább 3 napig kell fogyasztani, de ha 1 hét múlva sem enyhülnek a tünetek, akkor orvoshoz kell fordulni!...

2013. febr. 10. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

hat egy sima orvosi ellatast az is kifizet akinek biztositasa van mivel szokott lenni onresz, amugy annyira nem kell hasraesni tole, sokszor meg nem is olyan draga ha nincs biztositasod mert olyankor egy ertelmes arat mondanak, nem csillagaszatit. nekem pl 100 dollar volt legutobb a doki, vizsgalat meg tudorontgen egyutt mert azt hittem tudogyulladasom van de "csak" influenza volt. de amugy 50 lett volna rontgen nelkul. itt tudsz keresni helyeket ahol fogadnak biztositas nelkulieket:

[link]


meg a walmartban is szokott lenni orvos, az is ilyen 50-60 dollar.

[link]

2013. febr. 10. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

3. : Ez Amerikában is beszerezhető?

4,: Akkor tényleg nem annyira veszélyesek az árak, nekem azt mondták,hogy egy röngtenért kb 9-1000 dollárt kell fizetni,mivel ugye semmi biztosítás , semmi. Nem értem az ilyen embereket,miért kell hazudozni?Köszi a válaszokat !

2013. febr. 10. 14:16
 8/15 anonim ***** válasza:

hat az attol fugg hova mesz. ha egy draga korhazba mesz az tuti sokkal dragabb, plusz ha van biztositasod akkor sokkal nagyobbat szamlaznak, meg ha BAJ van akkor rohadt draga minden. pl ha eltorod a labad. na akkor rogton nem 50 dollar lesz a rontgen. vagy ha hagyod a felfazasod terjedni es ramegy a vesedre es vesegorccsel kell majd a surgossegire menni akkor nyugodtan tekints 1000 dollart minimum elkoltottnek.


a magyarok amugy szeretnek felvagni az ilyesmivel hogy ok mennyit elkoltottek orvosra, mennyire szenvedtek, tudod tipikus. ha van lehetoseged ha valamit nem tudsz, amerikait kerdezz, mert a magyarokra sokszor nem lehet hallgatni. tobbet artanak mint hasznalnak mert sokszor hulyeseget beszelnek. nekem is amerikai mondta meg pl hogy van olcso orvos is, a magyarok ijesztgettek engem is hogy mennyire draga.

2013. febr. 10. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Mi az hogy minek kell hazudni?? Meg,hogy "A magyarokra ne hallgass?"


En amerikai MAGYAR vagyok, es nem hazudnak az itteni magyarok, amikor azt mondjak, hogy draga az orvos. Hidd el, a legtobb orvos nagyon draga!


Egyszer raestem a nyakamra es egy itteni magyar orvoshoz mentunk. Adott kedvezmenyt a vizsgalati dijbol (mert magyar vagyok) de az injekcio dijat azt ki kellett fizetnem, plusz vmennyit a vizitert, meg valami gyogyszert is felirt, otthagytam 180 dollart.

Beutalt a szomszed korhazba egy nyaki rongtgenre, az 400 dollar volt. Arra sajnos o nem tudott kedvezmenyt adni es biztositas nelkul a teljes arat fizettem.


Elmentem fogorvoshoz, kihuzta ket bolcsesseg fogamat es otthagytam nala 1000 dollart.


Persze biztositassal mindezek sokkal olcsobbak lettek volna...


Szoval amikor az itteniek azt mondjak, hogy draga, akkor tessek elhinni hogy az!


Termeszetesen ki lehet fogni getto kornyeken olcso orvosokat, SOT van ingyenkorhaz is, oda is el lehet menni, sot van olyan klinika, ahol ha tudod bizonyitani, hogy nem keresed meg a minimalbert, akkor ott is ingyen, vagy nagyon olcson ellatnak. De a nagy altalanossag az az, hogy draga az orvosi ellatas!


A fonokomnek beltukrozest irt elo az orvos. Ha nem lenne biztositasa, akkor csak! az altatasert $1500 kellett volna fizetnie... A tukrozes olyan 3ezer.


Egy kartores kb. 2000, egy szules 10 es 15 kozott, csaszarral 20nal kezdodik...


Ha nem sikerul meggyogyitanod magad akkor menj el orvoshoz, de meg az elejen tisztazd vele, hgoy mi mennyibe fog kerulni. Mert lehet hogy o azt mondja, hogy a vizit dij csak 50, de ha beutal egy vizelet vizsgalatra (egy kulso laborba, amit mar nem neki fizetsz,) akkor egy ilyen labor vizsgalat 2-300 is lehet :(

2013. febr. 11. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

erthetoen leirtam hogy ha BAJ van akkor rohadt draga. nyakra raeses, altatas, kartores, az mind olyan kategoria.


azert mert te nem ismersz olcsobb orvost, nem azt jelenti hogy nem letezik, es hogy azok mind GETTO orvosok, te jo eg hallod te magad? pont az ilyenekrol beszelek mint te, akik imadnak felvagni a kinjukkal meg hogy mennyit fizettek. aki kevesebbet fizetett, az a GETTOORVOSHOZ ment. WTF?? pont az ilyenek mint te riasztottak el az orvostol evekig, mert itt a magyarok olyan vaganyak hogy a legdragabb korhazba jarnak aztan meg eldicsekszenek vele hogy mennyit fizettek, elvezettel szenvedve. aztan vegre hallgattam az amerikaiakra akik megmondtak hol van az olcso orvos. uj epuletben volt, tiszta volt a hely, feher amerikai orvossal es 50 dollar volt a rontgen.


a bolcsessegfog nem tudom hogy MUTET volt-e neked vagy mar ki volt nove es ugy huztak ki, de ha az utobbi akkor teged jol lerantottak, mert en tudok fogorvost aki 100 dollarert huz. nem, nem a helyi supermarket hentespultjaban dolgozik, hanem kepzett amerikai fogorvos.


amugy nyugodtan ijesztgesd csak hogy MENNYIRE draga az orvos, addig el se menjen amig nem haldoklik, akkoraztan ha BAJ lesz es lesz hasi ultrahang, kateter meg hetekig tarto gyogyszeres kura stb, esetleg az emergencyn kezdi a kezelest mert olyan rosszul lesz, na AKKOR tuti nem fogja olcson meguszni, most meg egy sima csaladorvos ir neki egy gyogyszert ha elmegy azt jo esellyel megussza eleg olcson.

2013. febr. 11. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!