Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Rendszertelen ciklusnál mikor...

Rendszertelen ciklusnál mikor teszteljek?

Figyelt kérdés

Kezdetektől fogva vezetem a menstruációmat a ciklus.hu-n, aminek köszönhetően ugye a honlap igyekszik kiszámolni, hogy mikor kellene megjönnie a következőnek. Na most ez általában nem pontos, múlt hónapban kivételesen az volt, de egyébként mindig van jó pár nap csúszás.


A ciklus.hu szerint 19-én kellett volna megjönnie, és én érzem is az előjeleket (hasfeszülés, "mindjárt megjön" érzés), de 21. van és semmi.


A terhességi teszt útmutatója azt írja, hogy már a menstruáció első napján használható. Tehát ha holnap használom, akkor nagy valószínűséggel valós eredményt fog mutatni? Nem lesz túl korai a tesztelés?


2013. febr. 21. 22:09
 1/9 anonim ***** válasza:

Hát ha nagyon rendszertelen a vérzésed, akkor nem lehet tudni:D Csinálsz egy tesztet, ha negatív, akkor vársz. Ha továbbra se jön meg, akkor pár nap múlva megint tesztelsz.

Ha csak pár napos eltérések szoktak lenni, akkor várd meg azt az időt, amilyen a leghosszabb ciklusod volt. Pl. ha max. 35 napra jött meg, akkor a 35. napig várj.

Persze ha volt olyan, hogy 2-3 hónapig kimaradt, azért addig ne várj:DD

Ha babát szeretnél, akkor meg nem ártana vmivel nézni a peteérésed, erre a legalkalmasabb a hőmérőzés.

2013. febr. 21. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nem szeretnék babát.


Olyan nem szokott lenni, hogy kimarad, csak késik. A leghosszabb ciklusom 37 nap volt, akkor lehet, hogy várok még egy hetet. :)


Köszi a választ!

2013. febr. 21. 22:17
 3/9 anonim ***** válasza:
De ha terhes vagy, akkor meg sem szeretnéd tartani?
2013. febr. 21. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem.
2013. febr. 21. 22:31
 5/9 anonim ***** válasza:
70%

Akkor ne várjál. Kezdd el csinálni a teszteket, és csinálgasd (mondjuk 2 naponta) addig, amíg pozi nem lesz, vagy meg nem jön a vérzésed.

Ha abortuszra akarsz menni, akkor nem mindegy, mikor derül ki a terhesség.

Ha meg felelőtlenség miatt estél esetleg teherbe, akkor nem ártana keresni vmi megbízható védekezési módszert.

2013. febr. 21. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszi, akkor holnap elkezdek tesztelni.


Óvszerrel védekezünk, sosem bízzuk a véletlenre, nem szakad ki a gumi stb., tehát alapvetően nincs okom azt gondolni, hogy terhes lehetek, csak a rendszertelenség miatt jobbnak láttam venni egy tesztet.

2013. febr. 21. 22:47
 7/9 anonim ***** válasza:

Ja értem, ennek örülök:)

Csak egy tipp, ha zavar a bizonytalanság a késések miatt: kezdj el hőmérőzni. Abból látod az ovulációd, az ovuláció idejéből meg napra pontosan meg lehet jósolni a menzesz időpontját.

2013. febr. 21. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ma reggelre megjött, úgyhogy azt hiszem, felesleges tesztelnem. :) Köszönöm a segítséget!
2013. febr. 22. 08:09
 9/9 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy és mióta menstruálsz? Ha több évé akkor vizsgáltárd ki, mert sajnos valószínűleg hormonális probléma okozza! De ne engedd hog lerázzanak foggátlóval! Endokrinologus vizsgáljon ki! Amúgy az aktus után két héttel mutagja ki a teszt! Azt tudod tenni hogy pár naponta hetente tesztelsz a 28-30 nap után!
2013. febr. 22. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!