Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért írja mindenki, hogy a...

Miért írja mindenki, hogy a melegvizes palack, meg úgy általában a meleg dolgok jók menstruációs görcsre?

Figyelt kérdés
Én ezt egyszer próbáltam ki (nagyon görcsölős vagyok) és az egyik legdurvább fájdalom jött utána amit éreztem, előtte mindig hidegvizes ruháztam és az nagyon jól esett...szóval mi lehet a különbség alapja, esetleg ötlet?
2013. márc. 4. 14:55
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

a meleg enyhíti az izmok feszülését... gondolj bele, mikor belefekszel egy kád forró vízbe, hogy ellazít


másrészről a hideg meg az érzékelő receptorokat tompítja, úgyhogy lehet ezért volt jó... meg gyulladásra szokták használni, mert a felhevült, gyulladt részt lehúzza, de ez most nem ide tartozik:)


szóval elméleti síkon a meleg a jó... gyakorlatilag meg kinek mi:D

2013. márc. 4. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm:D Csak tényleg mindenki annyira mondta és nekem meg annyira az ellentéte van, még a szobát is lefagyasztom olyankor...és bíztam is benne hogy hatásos lehet, de sajnos még egyszer nem próbálnám meg:/
2013. márc. 4. 15:03
 3/6 anonim ***** válasza:
68%

amúgy lehet, hogy placeboo, vagyis csak elhiszed, hogy jó, és tényleg hatni fog, pedig nincs háttere:D

de ha az is, a lényeg, hogy hasson:D

2013. márc. 4. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hát..nekem az alhasam nagyon forró szokott lenni ilyenkor, szóval elhiszem hogy kell is neki a hűtés, de abban is van valami amit te írsz, csak én nekem még nem sikerült, pozitív gondolatokkal csökkenteni a fájdalmat..pedig azt mondják van akinek eleve az okozza a görcsöket, hogy már előre fél a fájdalomtól...ördögi kör..
2013. márc. 4. 15:07
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is iszonyatos görcseim vannak!

Ezelőtt a menstruáció 6 napja az nekem egyenlő volt a napi 2x2 görcsoldóval, olyan sz_rul voltam minden egyes nap.

A meleg dolog nekem viszont segít, én Müllerben vettem egy ilyen kis párnaszerűséget, amiben zselé van és lehet fagyasztóban hűteni illetve mikróban melegíteni.

Most már ha nem kell sehová mennem akkor nem veszek be gyógyszer, hanem megmelegítem, egy fáslival odaerősítem a hasamra és itthon szépen elvagyok vele. Persze van hogy komolyabb görcseim vannak, akkor muszáj lefeküdnöm, de arra is jó a meleg. :)

Amúgy szedj még sok magnéziumot, menzesz előtti héten napi 500 mgot, a menzeszed alatt pedig 1000-t.

2013. márc. 4. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nekem is hasonló, első napon fel se bírok állni, főleg ha felkészületlenül jön, tehát mondjuk alvásból ébredek a görcsre hajnalban...köszi a jó tanácsokat, meg is fogadom! Próbálok hinni benne hogy azért lehet jobb..de igazság szerint nekem olyan hihetetlennek tűnik, hogy vannak nők akik ebből tényleg semmit nem éreznek..el se tudom képzelni..de jó nekik...pedig egy csomó mindenről lemondtam érte, nem eszek szénhidrátokat, káros dolgokat, csak vizet iszom, mondjuk ezeket úgy alapból az egészség miatt is teszem, de egyszerűen nem értem miért van ez..
2013. márc. 4. 19:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!