Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Zoely fogamzásgátló akné ellen?

Zoely fogamzásgátló akné ellen?

Figyelt kérdés
A nőgyógyászom ezt a fogamzásgátlót írta fel nekem, elsősorban bőrgyógyászati problémáimra. A betegtájékoztatóban viszont az áll, hogy az akné épp a gyakori mellékhatások közé tartozik. Esetemben növelni vagy csökkenteni fogja az aknét?

2013. márc. 7. 16:35
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha aknés, problémás a bőröd akkor bőrgyógyászt keress fel! Igaz, hogy a nőgyógyász is tud neked felírni ez ellen gyógyszert, de mégis jobban jársz ha egy olyan szakemberhez mész el akinek a bőr a speciális területe!
2013. márc. 7. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok vele, de nem ez volt a kérdés.
2013. márc. 7. 20:53
 3/6 anonim ***** válasza:
Erre nem lehet válaszolni, mivel ez egyéni érzékenység kérdése. Ami tény, hogy ha a aknés bőrödet hormonális probléma okozza, akkor a fogamzásgátló nem fog meggyógyítani, hanem csak elfedi a tüneteket. Abban a pillanatban, hogy abbahagyod visszatér a probléma, sőt esetleg még rosszabb lesz. Ezért, ha ez volt a kérdés, ha nem egyetértek az első válaszolóval. A bőrgyógyász tud végleges megoldást javasolni alapos kivizsgálást követően.
2013. márc. 8. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Megkérdezhetem hogy miért egy nőgyógyásztól vársz megoldást a bőrproblémáidra? Azért vannak szakterületek hogy ahhoz fordulhass aki a legjobban kezelni tudja az adott helyzetet.

Nekem a fogamzásgátló közben egyébként gyönyörű szép baba bőröm volt, de mikor letettem brutális lett, 10 hónapig jártam bőrgyógyászhoz hogy rendbehozza krémekkel, gyógyszerekkel és ilyen-olyan lézeres terápiával.

Én is azt mondom hogy bőrgyógyászhoz menj mert a fogamzásgátlók elsődleges céllal a peteérést szabályozzák és a pattanásmentes bőr csak hozadéka LEHET. De balul is elsülhet, az egyik barátnőmnek ugyanúgy megmaradtak a pattanásai csak még mellette ki is száradt a bőre és májfoltjai lettek.

2013. márc. 8. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én 3 hónapig szedtem ezt a gyógyszert, az egész arcomon kinyomhatatlan, gyulladt, vörös pattanások jöttek ki - hozzáteszem, hogy szinte sosem voltak pattanásaim.

Mellesleg folyamatosan ment a hasam és nem jött meg a megvonásos 3 hónapig.


Ez a Zoely egy nagy kaki, amikor visszamentem a dokimhoz, hogy váltani akarok, megkérdezte, hogy csak nem Zoely-ról?..

A helyedben 1 szemet sem szednék be..


Különben amikor a 3 hónap után végre megjött, akkora méhnyálkahártya vált le, hogy rohantam a sürgősségire, mert annyira elkezdtem vérezni...

2013. márc. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
csak zoelyt ne. már 5 éve szedek fogamzásgátlót, az első nekem is bőrgyógyászati célból írták fel (diane35), és nagyon szépen rendberakta. nyáron újat irattam, azzal sem volt gond, de amint ezt elkezdtem szedni telelettem undorító ragyákkal. még egy levelet végigszedek, és ismét újat iratok, mert ez nem állapot..
2013. okt. 28. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!