Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hüvelyi ultrahang hogy történi...

Hüvelyi ultrahang hogy történik? Nagyon félek tőle, mert szűz vagyok még, de egy gyulladás miatt muszáj. Mekkora a műszer, mennyi ideig tart, mennyire fájdalmas?

Figyelt kérdés
A sima vizsgálat is fájt, de egy gyulladás miatt muszáj az ultrahang. Nagyon rendes, türelmes és óvatos dokim van, de mivel nagyon szűk vagyok és totál ép a szűzhártyám (ezért fájt egy kicsit a vizsgálat is), ő is mondta, hogy kicsit fájhat, de ne féljek. Na ekkor ijedtem meg... :(
2009. szept. 13. 15:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Bevezetnek a hüvelyedbe egy műbroki szerű tárgyat (de nem oylan vastag!!) egy kis zselé segítségével és úgy vizsgálja a doki a méhszájat. pontosabb diagnosztikai eszköz, mint a sima hasi UH. nem vészes, nekem egyáltalán nem fájt. gyorsan megvan a vizsgálat, 1-2 perc. (mondjuk én már rég nem vagyok szűz, de szerintem neked sem fog fájni)
2009. szept. 13. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Tampont sem tudok használni, mert ha valami hozzámér ott, úgy begörcsölök, hogy nem megy be. Akkor ez nem lesz túl egyszerű, de csak túlélem.
2009. szept. 13. 15:56
 3/11 A kérdező kommentje:
Van valakinek tapasztalata, hogy szűzen mennyire fáj? Hogy tudnék kicsit elllazulni, hogy ne féljek akkor ennyire?
2009. szept. 13. 16:02
 4/11 anonim ***** válasza:

Esetleg hozd a doki tudomására, hogy ennyire félsz, mondd el neki, hogy a tamponhasználat is fizikális nehézséget és fájdalmat okoz. Van olyan szuri (esetleg gyógyszer), amitől úgymond "felszabadultság érzésed" támad, nem érzékeled a félelmet. Műtétek előtt szoktak beadni ilyet (a betegek "bátorítónak" hívják), és tényleg hatásos.

Egyébként tényleg nem fáj egy ilyen vizsgálat, gyorsan kész van, de persze megértem a problémádat. Légy bátor!

2009. szept. 13. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Tudja a dokim, hogy nem hisztis vagyok, hanem tényleg fájtak az eddigi vizsgálatok is és tényleg nagyon rendes, szóval benne maximálisan bízom. Csak olyanok tapasztalata is érdekelne, akiknek szüzen csináltak ilyet. Köszi a bátorítást, sokat jelent.
2009. szept. 13. 20:16
 6/11 anonim ***** válasza:

Bocs, de az UH nem túl ígéretes vizsgálati módszer nőgyógyászati gyulladások kivizsgálására, kivéve a súlyos petevezeték gyull-t, de az meg kizárt szűz nőnél.

Szóval miért is kell a hüvelyi UH?

2009. szept. 16. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Sajnos nem kizárt, pont ez a gyanú:( Vagyis az biztos, hogy ez a baj, csak kérdés, hogy miért nem gyógyul.
2009. szept. 16. 07:10
 8/11 anonim ***** válasza:
Érzésem szerint a szüzességed megőrzésével ezt a vizsgálatot nem lehet megcsinálni, hiszen ez olyan, mint egy szexuális kapcsolat. Az orvos is át tudja szakítani a szűzhártyát. Ezen végülis mindenki átesik, ha nem is így. Szerintem két részletben kéne: egyszer a szűzhártya, pár nappal később a vizsgálat. Beszéld meg az orvossal.
2009. szept. 16. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
44%
Egy dolgot tegyünk tisztába! A szüzesség nem azon múlik, hogy megtörténik egy ilyan vizsgálat vagy sem, hanem az első nemi érintkezéstől. Az orvos tudja mit csinál volt barátnőmnek is vot ilyen 16 éves korába ő is szűz volt /akkor még nem ismertük egymást/ Neki is petefészek gyulladása volt, nem volt könyű neki. A vizsgálat fájdalmas, de ha jó orvosod van géllel és fájdalomcsillapíttóval elősegítti, hogy ne fájjon. Ha bármi aggodalmad vagy kérdésed van nyugodtan tedd fel neki, mert ez a betegség nem játék.
2009. szept. 16. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Valóban nem szeretném, ha a szűzhártyám ott szakadna át, de a doki azt mondta, hogy nagyon vigyáz. Tudom, nem ettől függ a valódi szüzesség, de mégis... :) Inkább a fájdalomtól és az érzéstől félek. Jövő héten megyek. Nagyon jó dokim van, mindent megbeszéltem vele, itt csak tapasztalatokban bíztam, hogy mennyire fáj női szemmel.
2009. szept. 17. 20:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!