Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Pajzsmirigy alulműködés és...

Pajzsmirigy alulműködés és menzesz?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

15 éves lány vagyok. 7 éves koromban sajnos kiműtötték az egész pajzsmirigyemet azóta gyógyszerrel kell pótolni. Nyáron leszek 16 éves de még mindig nem jött meg a menzeszem, még csak 1x volt az is 2 hónapja. A mellem pedig alig nőtt bele a 70A-s melltartóba. Az orvosom azt mondta, nem kell aggódni de azért én mégis félek. Mit tegyek?



2013. márc. 10. 12:23
 1/9 anonim ***** válasza:

a pajzsmirigy alulműködéstől KÉSIK,mégha már meg is jött egyszer. valószínűleg az első is ezért jött csak 15 évesen.

én majdnem alulműködéses lettem 13 évesen,de végül nem. "helyette" más hormonbajom volt és hízni se tudtam,gondolom az is a hormonbaj miatt volt. aztán nyáron sikerült felszednem 5 kg-t. a hormonos dolgokat rendeztük. rá egy hónapra meg is jött :)

hány kg vagy? az is fontos,ahogy olvashattad.

ui: nem vagyok későn érő,de a fent említett dolgok miatt így is csak 14 évesen jött meg. te is így lehetsz vele.

14,5L

2013. márc. 10. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Elég speciális helyzetben vagy mert ha jól értem minden pajzsmirigy funkciódat gyógyszeresen kell pótolni. Amit tenni tudsz szerintem az az hogy minél részletesebben beszámolsz az orvosodnak a tapasztalt tünetekről hogy minél pontosabban tudja miként kéne a gyógyszereken változtatni. Ha nagyon magas T3 T4 értéket tartanak fenn az okozhatja a pubertáns késését illetve a menzesz rendszertelenségét. Nem kell megijedni :)
2013. márc. 10. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
169cm vagyok és46 kg, ez elég soványnak is számít, de nem hízok.
2013. márc. 10. 13:01
 4/9 anonim ***** válasza:
Természetesen lehet oka a pajzsmirigy.Menj el endokrinológiára.Ott bemérik valóban ez okozza-e a problémát.
2013. márc. 10. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
azóta megjött már rendesen?
2013. márc. 18. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Járok rendszeresen endokrinológiára, ott azt mondták nem kell aggódni, egyszer megfog. Jó, de az mikor lesz?:/


Nem, még mindig nem.

2013. márc. 20. 16:07
 7/9 anonim ***** válasza:
max fél év
2013. márc. 20. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Amíg az orvos azt mondja ne aggódj addig tényleg ne parázz rá ennyire a dologra, meg fog jönni. Hidd el, ha már az endokrinológus is úgy gondolja, hogy probléma lehet elküld majd nőgyógyászhoz.
2013. ápr. 11. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Szia! Sajnos én is tudom, hogy milyen pajzsmirigyesnek lenni. 15 éves vagyok és már 11 éve ebben a betegségben szenvedek. Ne aggódj a menzesz miatt, nekem az első alkalom után 8 hónapot kellett várni a másodikra. Jelenleg nagyon rendszertelen. Van amikor egy egész hónap kimarad és csak a következőben törnek rám a nehéz napok. De ha van akkor sem egy meghatározott időpontban (pl. hónap eleje/közepe/vége) Mindig máskor. A melleid miatt meg ne aggódj. Nem maradsz lapos, ezt állítom neked! Tavaly év végén még semmim nem volt, most azért egy fél év után van egy kis "domborulatom". Sajnos a pajzsmirigy ezzel jár. A hormonjainkkal van a baj, ezért ne izgulj, ha valami nem "törvényszerű". Velünk is befejeződik valamikor majd a pubertáskor, de lehet, hogy később! :)
2013. máj. 2. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!