Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Sok vér jön, gyakran és...

Sok vér jön, gyakran és sokáig tart a menzeszem, suliba mégis járnom kell. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok, 13 évesen jött meg először. Azóta nem állt be normálisan, volt hogy kimaradtak hónapok, volt hogy 1 hónapig tartott a menzeszem... Most például az utóbbi 2 napban nagyon sok vér jött, a suliba minden szünetben rohannom kellett a WC-re, és még így is átáztam. Olyan gáz az osztálytársaim előtt már vagy 3 hete dugom el a nadrágomba a betétet mielőtt kimennék, és van aki furcsán néz rám. Viszont ez előtt szinte alig jött valamennyi vér, ha akartam volna, szerintem kihúzhattam volna 2 betéttel az egész napot.


Nagyon rosszul érzem magam emiatt, ma suliba se mentem, félek hogy valami komoly dolog van a háttérben. Valaki tapasztalt már valami hasonlót? Köszi!



#menstruáció #menzesz #sok vérzés #gyakori vérzés #sokáig tartó vérzés
2013. márc. 8. 11:04
1 2
 1/12 anonim válasza:
29%
Menj el nőgyógyászhoz, mert ez nem normális! Van egy ismerősöm, neki 1 hónapon át tartott a menszesze, és valami baj volt a méhével, és kivették neki. Szóval mindenképp menj el orvoshoz!
2013. márc. 8. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
60%
Használj kombinálva betétet és tampont.
2013. márc. 8. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
El kéne menned gyermek nőgyógyászatra, irnak fel rá gyógyszert, amitől beáll normálisra. Kár így szenvedned vele.
2013. márc. 8. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
10%

Muszáj suliba menni, később ha munkád lesz sem hivatkozhatsz rá, hogy emiatt nem mentél be dolgozni.

Próbáld a legvastagabb betétet, ha az nem elég pluszba tampont is használj. Vagy menj el nőgyógyászhoz, nekem a fogamzásgátlótól rendszeres és jóval gyengébb lett a vérzésem. És még később is jól jöhet ha elkezdesz szexuális életet élni.

2013. márc. 8. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

nőgyógyász ÉS endokrinológus

sok nőgyógyász felír gyógyszert, de ezzel csak tünetileg kezel, kellene egy hormonlabor, és lásson egy endokrinológus, ő fog tudni valódi megoldást ajánlani a problémádra. Nem normális, hogy még nem állt be a ciklusod, nem normális, hogy néha 1 hónapig tart a vérzésed, ezeket a tüneteket komolyan kell venni és kezelni kell. Endodokihoz a háziorvosodtól tudsz beutalót kérni. Ne aggódj, kikérdezésből, vérvételből, szükség esetén ultrahangból áll a vizsgálat, semmi fájdalmas. Hosszú a várólista az endokrinológusoknál, ezért kezd el mielőbb intézni.

2013. márc. 8. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat!
2013. márc. 8. 11:27
 7/12 anonim ***** válasza:
A legfontosabb az egészséged, úgyhogy jó lenne ha orvoshoz mennél!
2013. márc. 8. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
19%
Na akkor mindenki ijesztget itt jobbra balra téged, én megnyugtatlak! :D Ez normális dolog! Nekem is hasonló volt. 11éves voltam amikor először megjött, rá egy hónapra "rendesen" meg jött még egyszer, aztán egy fél évig semmi, utána majdnem két hétig. 16 éves vagyok most jutottam el oda, hogy talán most már rendszeres, de még mindig vannak elcsúszások. Sőt, van, hogy 3nap alatt "lezajlik" és van, hogy majdnem egy hétig eltart. Anyukámmal beszéltem erről és ő mesélte, hogy neki a legeslegelső alakalom óta napra pontosan jön meg és mindig ugyan annyi, de van akinek soha életében nem áll be rendszeresen. De ha nagyon aggódsz, menj el szakemberhez, az a biztos! :)
2013. márc. 8. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
60%
Kedves 16 éves válaszoló! Ne állítsd, hogy normális, mert nem az! 16 évesen amikor össze-vissza menstruáltam (pedig 10 éves koron óta már 1000x beállhatott volna rendszeresre) én is azt hittem ,hogy csak annyi a gond, hogy még mindig nem állt be. Aztán 4 év múlva derült ki, hogy hoppá, ez mégsem normális, az is csak azért, mert egy lelkiismeretes orvoshoz kerültem, a korábbiak a tüneteket akarták megszüntetni csak. Ezért ajánlottam a nőgyógyász és az endokrinológust, mert a kérdezőnek igenis a leírtak alapján szüksége van egy alapos kivizsgálásra. Hidd el, tapasztalatból mondom, "vén" 34 éves fejjel és 2 gyerekkel a hátam mögött. Nekem mázlim volt, de ha még néhány évig elhúzom, hogy "áh, ez normális", akkor nagy rá az esély, hogy nem lennének gyerekeink. Semmi baja nem lesz egy kivizsgálástól, attól viszont lehet, ha struccpolitikát folytat és homokba dugja a fejét.
2013. márc. 8. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
51%
Minden szavában igaza van az előző Válaszolónak! Az idegeimre mennek az olyan válaszok amikor valaki annyira okosnak hiszi magát, hogy interneten keresztül látatlanban "megtudja" állapítani, hogy mi a bajuk a Kérdezőknek, és vannak akik még le is beszélnék arról, hogy orvoshoz menjenek, ezzel pedig veszélybe sodornák mások egészségét!
2013. márc. 8. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!