Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha elkezdek fogamzásgátlót...

Ha elkezdek fogamzásgátlót szedni, valóban lehetséges hogy megszűnnek a menstruáció ideje alatti fájdalmaim?

Figyelt kérdés
Azt hallottam hogy a fogamzásgátló elkezdésével csökkennek vagy akár el is múlhatnak a menstruációs görcsök és fájdalmak. Ez igaz?

2013. márc. 10. 21:12
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen mert az nem igazi ciklus. viszont elötte én nagyon kivizsgáltatnám hogy mért is fáj annyira. Csak emaitt én nem szednék gyógyszert mert azért nem a legjobb a szervezetnek a hormon kezelés. Persze sokaknál smemi következménye nincs de sokaknál igenis van.
2013. márc. 10. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

szia!

én most hagytam abba 2,5 év után. Főleg az elviselhetetlen fejfájások miatt. Volt hasi görcsöm is, de az nem volt annyira rossz. Plusz magas vérnyomást okozott, nem tudtam benedvesedni, mindentől sírógörcsöt kaptam, pedig nem akartam sírni. Nagyon kellemetlen volt, hidd el. Úgyhogy tudd, hogy mit vállalsz be görcsölés miatt. Lehet, hogy nem éri meg!!


Én Éindynette30-at szedtem. De soha többet.

2013. márc. 10. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
bocs, Lindynette30-at akartam írni.
2013. márc. 10. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Igen, lehetséges. Ugyanis a tabletta úgy működik, hogy leállítja a peteérést és a ciklust. Emiatt a méhnyálkahártya sem vastagodik meg olyan mértékben, mint egy normális ciklus során, így a vérzés kevesebb, és ált. a görcsök is csökkennek.

De emellett az előnyös hatása mellett sajnos rengeteg negatív oldala is van.

Ha fájdalomcsillapítókra reagál a fájdalom, akkor szerintem még mindig jobb havi 2-3 napig NSAID-t szedni, mint minden egyes nap fogamzásgátló tablettát.

De persze neked kell mérlegelned.

2013. márc. 10. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Igen, valóban csökkenek a görcsök, DE a túl erős menstruációs görcsöket hormonális betegség is okozhatja, amit a fogamzásgátló csak elfed. Később, ha abbahagyod a tabletta szedését, akkor valószínűleg a probléma ugyanúgy vagy esetleg még súlyosabb formában vissza fog térni, ha pedig gyereket akarsz vállalni, akkor a hormonális betegségek gondot okozhatnak, ezért nem ártana, ha kivizsgáltatnád magad rendesen, ahelyett, hogy egy tüneti kezelést alkalmazol csak.
2013. márc. 11. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 noncsii12 válasza:
figyelj csak! ha érzékeny vagy arra akkor vehetsz a gyógyszertárban 2000 forintért hüvelytablettát ami szintén fogamzásgátló recept nélkül kapható nagyon hatékony és nagyon biztonságos ezt tapasztalatbol tudom mondani és annyi az egész hogy fel kll helyezni a vaginába jo mélyen amig tudod de elötte vizezd be egy pcit a tablettát aztán meg ha felhelyezted akkor várj vele 10 percet aztán neki láthattok három orán keresztül hat ha egynap több aktus van akkor minden aktus elött ugyan ezt végig kell csinálni
2013. márc. 11. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Nekem mindig fájdogált mezesznél a hasam,valamikor elviselhetően, de volt olyan, hogy a görcsöktől volt hasmenésem, hányingerem, és a gyógyszer maximum csak enyhített a görcseimen. Amióta szedem a fogamzásgátlót, sokkal enyhébb, legtöbbször gyógyszert sem kell rá bevennem.
2013. aug. 15. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!