Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lányok, kérlek világosítsatok...

Lányok, kérlek világosítsatok fel mindenről, amit a betétről tudni érdemes?

Figyelt kérdés

Na szóval, 29 éves férfi vagyok, urológiai műtét vár rám. Ami után két-három hétig átmeneti inkontinenciám lesz.

Az orvos azt javasolta, hogy addig hazsnáljak női betétet, mert a férfi inkontinenciabetét drágább, kevesebb helyen kapni és ilyen mértékű csepegésre felesleges is.

Na de ugye én férfiként pont annyira vagyok képbe a témával. Tudom, hogy mikor használjátok és mire, de nagyjából ennyi. EPárszor vettem pár éve az akkori barátnőmnek, ő nagyon pontosan leírta, milyet vegyek, én meg csak mint a robot kiválasztottam.

Most elmentem körülnézni a Tescóba, de azt sem tudtam hol áll a fejem. MicroTouch, SoftCotton, Ultra ez, Super az, ilyen-olyan, kék, zöld, sárga, rózsaszín, ennyi csepp, annyi csepp rárajzolva, éjszakai... Azt se tudom hol áll a fejem. Egyáltalán mitől éjszakai? Jobban igazodik a fekvő testhelyzethez, vagy mi?

Meg hogy vannak ilyen kisebb dobozosok, az alá volt írva, hogy tisztasági, a többi meg ilyen zacskó féleségben, azt meg eü.-nek hívják. Mi a különbség?

Azt se nagyon tudom, milyen márkák vannak. Persze, el tudom olvasni a nevüket, de nekem nem mondanak semmit, melyik milyen. Meg hogy szárnyas, nem szárnyas, az mit oszt-szoroz? Például

Még a használata sem tiszta. Persze addig tudom, hogy bele kell ragasztani az alsóneműbe. Aztán? Egyáltalán, melyik az eleje, melyik a vége? :-D Meg visszaolvasgattam fórumokban, hogy valaki nem jól ragasztotta be és kényelmetlen volt, elcsúszott neki, mittudomén. Hogy kell jól beragasztani? Honnan tudom mikor kell cserélni?

És egyáltalán, azt sejtem, hogy bokszeralsóba ragasztani nem jó ötlet. De egy férfifecskébe már be lehet, vagy inkább vegyek sokXL-es női bugyit?

Meg egyáltalán, írjatok csak le bármit, ami eszetekbe jut. A 11 éves kislány is rutinosabb nálam most, minden választ megköszönök! :-)


2013. márc. 14. 16:46
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
39%
Na,ezen most jót röhögtem,feldobtad a napomat,köszönöm!:DDDD
2013. márc. 14. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Na,akkor az elején.A tisztasági betétet nem menstruációkor használjuk,hanem a többi napon(,esetlegesen ha folyásunk van).Az egészségügyi betétet pedig konkrétan a vérzés napjain.

Éjszakai akkor,hogyha a normál méretnél néhány cm-vel nagyobb.

Szárnyas akkor,hogy van kis "szárnya",amit a bugyi aljára ragasztunk,ez általában eu betéteken van.

És szerintem vegyél xl-es női bugyikat,bár lehet,hogy ffifecskébe is "ráragad":D

Most ennyit tudtam írni,remélem segítettem kicsit.:)

2013. márc. 14. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ez aranyos, de megertelek. Kuldj ram egy privit es leirom. kerdes mennyire fogsz a dokid szerint csepegni? Mondjuk mindegy, mert a tisztasági betét felejthető már csak a merete miatt is.

Igen sima fecske kell, boxerbe nem ragaszthato. Szarnyas a praktikus, mert rogzitheted es nem csuszik el.

Na jo inkabb priviben. mindjart gep ele ulok es eloszedek par betetcsomagot:-).

2013. márc. 14. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Első, tudnám mi olyan vicces abban, hogy egy embertársadat műtik...

A többieknek köszi! :-)

2013. márc. 14. 16:59
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen olyan fehérnemű kell, amibe bele tudod ragasztani a betétet, vagyis fecske vagy olyan boxer, ami nem az a lenge fajta, hanem az a feszülősebb. Nő vagyok, így én meg azt nem tudom, hogy annak a boxernek mi a neve, tehát nem a bő szárú, hanem a másik.

A tisztasági betét nem tudom elég lesz-e? Ha csak pár cseppről van szó, akkor talán igen, de ha akár picit nagyobb mennyiségről, akkor inkább rendes betét, abból is vagy a light-os, ami gyengébb vérzésre van vagy a normál. A mai betétek már olyanok, hogy minél vékonyabbak, hogy ne legyen olyan érzése az embernek, mintha pelenkát hordana, mégis jól bírják magukba szívni a vért.

Márkára igazából szerintem neked mindegy, mert nem arra akarod, amire valójában van. Nekem nő szemmel a Naturella és az Always a bevált betétet váltak be egyébként.

Az éjszakai betét pedig olyan, ami kibírja az éjszakát, mivel ugye éjszaka nem kel fel az ember, hogy cseréljen.

2013. márc. 14. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Utolsó te meg írj le nyugodtan priviben mindent, amit gondolsz, vagy akár itt akérdés alatt :-)
2013. márc. 14. 17:00
 7/18 A kérdező kommentje:
Bocs, az utolsó alatt a 16:56-ost értettem.
2013. márc. 14. 17:01
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Jaj,nem azért írtam,hogy műtenek,és "jajdekiröhöglek",csak ahogy írtad,hogy hogy elvesztél a "betétek erdejében"

,az nagyon vicces volt:D ("de azt sem tudtam hol áll a fejem. MicroTouch, SoftCotton, Ultra ez, Super az, ilyen-olyan, kék, zöld, sárga, rózsaszín, ennyi csepp, annyi csepp rárajzolva, éjszakai..")

2013. márc. 14. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
*első voltam
2013. márc. 14. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Oh, akkor bocsánat!

Elhiszem, hogy egy lánynak vicces, ahogy szerencsétlenkedek a témában, elvégre ez nektek rutin :-)

Köszi, eddig minden válasz hasznos volt! :-)

2013. márc. 14. 17:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!