Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lányok! Éves szűrővizsgálaton...

Lányok! Éves szűrővizsgálaton még középsuliban is le kell vetkőzni bugyira? Milyen fehérneműt célszerű felvenni? 14L

Figyelt kérdés

2013. márc. 15. 17:15
 1/10 anonim ***** válasza:
Nekünk nem kellett bugyira levetkőzni. A pólónkat vetették le és meghallgatták szívünket.
2013. márc. 15. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nálunk nem kell levetkőzni. Fölülről derékig igen, melltartó maradhat, cipőből ki kell bújni, nadrág szárát felhajtani. Jobban nem kell levetkőzni.
2013. márc. 15. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nálunk le kellett vetkőzni, csak a bugyi maradhatott még a zokni sem.

9-10.ben még beszólogatott a védőnő hogy ha valakin tanga volt, de utána már nem. Én mindig egy sima egyszerű francia bugyit vettem ilyen alkalmakkor.

2013. márc. 15. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

nálunk hetediktől olyan van,hogy akinek még nem jött meg,annak fel kell feküdnie az ágyra,le kell tolni a bugyit és az orvos megnézi a folyását,szeméremdombot majd széthúzza a nagy -és/vagy kisajkakat és megnézi a hüvelybemenetet.

hogy minek ez,nem értem. akinek még nem jött meg,annak a "lemaradottságának" okát nem lehet megállapítani egy "bekukucskálástól". persze ehhez szülői hozzájárulás kell!!

de sok szülő fel van háborodva ezen,ahogy mi is. de végül is annyira nem érdekel minket,mert a legtöbb lánynak már megjött :D a mi osztályunkban már csak 1-2-nek nincsen. ők úgy kerülték el a dolgot,hogy az egyik kamuzta a mensije időpontját,a másik meg íratott az anyjával egy levelet,hogy nem járulnak hozzá.

rákérdeztünk erre,de a doki(nő) azt mondta hogy "általános vizsgálat része". persze..akkor máshol ilyen miért nincs?!

14,5L

2013. márc. 15. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Senki sem kötelezhet valójában senkit sem a mell és a nemiszerv vizsgálatához,sajnos ezen két testrész vizsgálatáról én is hallottam és nem szóltak sem a szülőknek erről,sem a diákok nem tudták hogy nem kötelező a vizsgálaton résztvenniük..


Sok helyen alsóneműre kell levetkőzni és úgy bemenni az orvoshoz.De amúgy ha van szószóló az osztályba akkor azt is meg lehet beszélni,hogy viszonylag felöltözve lehessen levetkőzni és csak majd ott bent levetkőzni,még se kelljen hosszú perckig fagyoskodni egy száll alsóneműbe.


A fiúk helyzete amúgy még rosszabb mert ott szinte mindenhol,középiskolába is már fitymát és heréket is meg akarják nézni,hol ott ezen vizsgálaton sem kötelező valójában résztvenni.

Ha valamely vizsgálat nem tetszik meg kell mondani hogy nem akarsz résztvenni,amúgy meg bármilyen orvossal is megvizsgáltathatod magad csak papír kell róla.

2013. márc. 15. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

előzőnek:nem,nálunk úgy van hogy egy ember bemegy,közben kint vár még egy. aki bement azzal beszélgetnek,mérnek még ezt azt,kérdezgetnek,stb. és utána kérdeznek rá az intim dolgokra. lányoknál hogy mikor jött meg az első menzesz(füzetszerűségbe írják egy külön rovatba),fiúknál meg a péniszről és ilyesmikről faggatóznak.

ha valakinek még nem jött meg,akkor (ahogy már írtam) oda kell menni az orvosi ágyhoz,gatya és bugyi letol.

fiúknál amúgy is kell,mondták a többiek,hogy minden fiúnak megnézték a péniszét,heréjét,stb. nekik még cikisebb volt.

azt tudom hogy más suliban is ez van a fiúknak,de hogy a lányoknak is ugyanaz a helyzet mint nálunk,azt nem tudom.

2013. márc. 15. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

nálunk csak a cipőt és a pólót kell levenni....

de basszus milyen joggal akarják ott is megnézni?! mi így is bosszankodunk , h mindenféle vizsgálaton részt kell vennünk ( úgy h előtte nem is szólnak róla -max 1 órával előtte-.-")

de am ha azt mondod, h a háziorvosodnál csináltatod meg ezeket. a vizsgálatokat, akk nem kötelezhet arra, h bemenj a védőnőhöz......

meg így is másik 6 lány +2 védőnő+ 1tanàr előtt kell levenni a felsőt....-.-"

eléggé irritáló!!

14/L

2013. márc. 17. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Ágota Nóra ***** válasza:
100%

Én tangát használom csak,ebbe mentem és nem szolt senki sem.Az igaz hogy megnézik a puncit is és szét is huzzák de nem vészes.A doki belenéz és kész.


13l

2013. márc. 17. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Mondom senkit nem kötelezhetnek hogy a nemiszervedet megvizsgáltasd az iskolaorvossal,erőszakkal nem vizsgálhatnak meg,ha nem vagy hajlandó megvizsgáltatni akkor csak beírják nem vettél részt a vizsgálaton.


Jogilag dönthetsz úgy hogy a háziorvosoddal végeztetsz el minden vizsgálatot.Ekkor a szülő nyilatkozhat papíron és ezek után a háziorvos vizsgál meg minden évben és add papírt róla.NÉzzetek utána alaposan.


Amúgy ha nem veszel részt egy vizsgálaton akkor annyi van hogy értesítik a szülőt és a többi az ő dolga.Egy biztos én iskolaorvosnak nem hagynám hogy a nemiszervemet vizsgálgassa,azt mondod nem nem fog tudni mit csinálni és kész,nem folyamodhat erőszakhoz,csak bosszankodhat.És sem a tanárom előtt nem vetkőznél le félmeztelenre.


Szóljaton a szülőknek és osztályfőnőkin,vagy szülői értekezleten beszéljenek a szülők erről a témáról.Nem normális hogy iskolaorvosi vizsgálat keretén belül bármilyen diákot meztelenül vizsgálgassanak,a lába között nézelődjenek.


Ki kell nyitni a szátokat,össze kell fogni,mert ha hallgattok senki nem fogja a hangotokat meghallani.Ombudsmanhoz is írt az iskolai vizsgálatokkal kapcsolatban már be egy tanár,az interneten is volt erről cikk.Akár keressetek rá hogy iskolaorvosi vizsgálatokkal kapcsolatban milyen jogaitok vannak,mint diák,valamint van egy kamaszpanasz nevű fórum ott is fel tudjátok tenni a kérdéseiteket szakértőnek,hogy ha nem vesztek részt valamely vizsgálaton akkor mi lesz.


Csak rátok ijjeszthet a tanárotok,az iskolaorvos de más következménye nem lehet ha nem vesztek részt intim jellegű vizsgálaton.Fogjatok össze.


Amúgy meg mondom szóljatok a tanároknak hogy egyenkénti vizsgálatot szeretnétek és csak bennt az orvosi szobában szeretnétek levenni a melltartót,mert ez mindenkinek kellemetlen.

2013. márc. 17. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Férfi orvos előtt semmiképp sem húznám le a bugyim az biztos.Meg nem normális hogy általános iskolás lányok lába között nézelődjön az iskolaorvos.
2013. márc. 17. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!